Enerjisa Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Enerjisa fatura ödemesi hem internet üzerinden hem de Enerjisa şubelerine gidilerek yapılabilir. Bu haberimizde sizlere Enerjisa Fatura Ödeme işlemlerinin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Önemli Başlıklar 09.11.2019 - 21:01 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Enerjisa fatura ödemesi hem internet üzerinden hem de Enerjisa şubelerine gidilerek yapılabilir. Bu haberimizde sizlere Enerjisa Fatura Ödeme işlemlerinin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Enerjisa fatura ödeme işlemi için kullanılabilecek bir başka yol da Enerjisa ile anlaşmalı banka şubelerine gitmek ya da otomatik ödeme talimatı vermektir. Bu yöntemlerin hepsi de aynı oranda güvenlidir.Enerjisa Fatura Ödeme Müşteri NoktalarıEnerjisa faturalarının ödenmesi için şahsen gidilerek ödeme yapılabilecek müşteri noktalarının bulunduğu iller şunlardır:•    Ankara,

•    Bartın,

•    Çankırı,

•    Karabük,

•    Kastamonu,

•    Kırıkkale,

•    Zonguldak.Ödeme noktalarına kadar gidilmesi tercih edilmiyorsa internet üzerinden de ödeme yapılabiliyor.Enerjisa Fatura Ödeme PTT ŞubeleriEnerjisa faturaları PTT şubelerinden de ödenebilir. PTT şubelerinden kartla ödeme yapılamaz. Bu yöntemle sadece nakit olarak Enerjisa fatura ödeme işlemi yapılabilir. Ayrıca PTT şubeleri Enerjisa faturası ödemesinden herhangi bir ek ücret almaz. PTT şubesi üzerinden ödeme yapılması için, müşteri numarası ve Enerjisa faturasının ödeme yapmak isteyen kişinin yanında olması istenir.Enerjisa Fatura Ödeme Telefon Bankacılığı/İnternet BankacılığıEnerjisa faturaları anlaşmalı bankaların hepsinin internet bankacılığı şubesi kullanılarak ödenebilir. Aynı şekilde Enerjisa ile anlaşması bulunan bütün bankaların telefon bankacılığı da aranmak suretiyle Enerjisa ödemesi kolaylıkla yapılabilir.Online Yöntemle Enerjisa Fatura ÖdemesiEnerjisa web sitesinden de fatura ödemesi yapılabilir. Bu yöntemle ödeme yapmak için kredi kartı bilgileri kullanılır. Kredi kartı bilgileri ile Enerjisa fatura ödeme işlemi yapılması için öncelikle ödeme yapılacak siteye yani ‘’Enerjisa Online Hizmetler’’e üye olunması gerekir. ‘’Enerjisa Online Hizmetler’’e üye olunması için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:•    İlkönce ‘’Enerjisa Online’’ internet sayfasına giriş yapılır.

•    Daha sonra sayfanın üst bölümünde bulunan ‘’ Üye Ol’’ yazısına tıklanır.

•    Enerjisa tarafından istenen doğrultuda üye olmak isteyen kişi kendi adını soyadını, TC kimlik numarasını ve Enerjisa sisteminde kayıtlı cep telefonu numarasını yazarak giriş yapmalıdır.

•    Bu aşamada Enerjisa tarafından cep telefonuna SMS ile yollanan onay kodu, sayfada bildirilen kutucuğa yazılır.

•    En son olarak Enerjisa online hizmetlerine ait üye bilgileri ve şifre, cep telefonuna mesaj ile yollanır.

•    Bu aşamadan sonra gelen şifre ve üye bilgileri sistemde kullanılabilir.

•    Üyelik işleminden sonra siteye ilk kez girilecek ise Enerjisa, abonesinden bir defaya mahsus olmak üzere TC kimlik numarası bilgisini ister. 

•    Daha sonra siteye her girişte sadece şifre girilmesi yeterli olur.Kredi kartı ile Enerjisa Online Hizmetler üzerinden ödenebilecek toplam fatura tutarı her ay için 500 TL ile sınırlıdır. Otomatik Ödeme Talimatı İle Enerjisa Fatura ÖdemeEnerjisa fatura ödenmesi için anlaşmalı bankaların hepsine otomatik ödeme talimatı verilebilir. Otomatik ödeme talimatı vermek son derece kolay olup bankanın bu konuda talep ettiği tek bilgi ‘’Enerjisa sözleşme hesap’’ numarasıdır.Sözleşme hesap numarası bilinmiyor ise öğrenmek için yapılabilecekler şunlardır:•    Enerjisa faturasına bakılabilir. Enerjisa faturası üzerinde sözleşme hesap numarası yazılıdır.

•    Enerjisa çağrı merkezinin telefon numarası olan 444 4 372 numaralı telefon aranır ve sözleşme hesap bilgisi öğrenilebilir.Otomatik ödeme talimatı verilmesinden en geç 1 işgünü sonrasında, banka talimatı sistemine kaydetmiş olur. Yine de ilk kez talimat veriliyorsa gelen faturanın ödenip ödenmediğinin kontrol edilmesi gereklidir. Elektrik Faturasına İtirazElektrik faturasının incelenmesi istenebilir. Fatura beklenenden az ya da çok geldiği takdirde Enerjisa müşteri hizmetlerine dilekçe ile başvuruda bulunulmalıdır. Enerjisa faturasına itiraz edilmesi için geçerli süre faturanın alınmasını takip eden 1 yıldır. İlk 1 yıldan sonra abonenin  itiraz hakkı bulunmaz.Enerjisa fatura ödeme işleminin gerçekleştirilebileceği güncel yöntemler bunlardır.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@