Enflasyon Rüzgarını Arkasına Alan Altın FED'e Meydan Okudu! Gram ve Çeyrek Altının Fiyatı Yükselişe Geçti

FED Başkanı Powell tarafından yapılan şahin açıklamaların ardından dalgalanan piyasalarda altın fiyatları enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişten aldığı destekle yönünü yeniden yukarıya çevirdi.

Finans 18.04.2022 - 10:55 18.04.2022 - 10:59 Gülcan Özer

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma 18 Nisan 2022 Pazartesi günü haftanın ilk açılışı ile beraber yerini yükselişe bıraktı. Altın fiyatlarında yaşanan gelişmeler için ana belirleyici iki etken olarak görünen FED ve enflasyon göstergeleri yatırımcılar tarafından yakından takip edilmeye devam ederken piyasalarda yön bulmaya çalışıyor. 

Piyasalar ekonomik gelişmeleri yakından takip etmeye devam ederken fiyatlamalarda da değişimler göze çarpıyor. Özellikle altın fiyatlarında enflasyon rakamlarında yaşanan rekorlar sonrasında yukarı fiyatlı hareketlilikler dikkat çekerken ons altın ve gram altında ibre yeniden yukarıya dönmüş durumda. 

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM NE, BUGÜN ALTINDA YÜKSELİŞ VAR MI?

FED tarafından yapılan tüm şahin açıklamalara rağmen uluslararası piyasalarda ons altının fiyatı yükselen enflasyon rakamlarından destek bularak yükselişe geçti. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1.990 dolar sınırını aşarak 2 bin dolar barajını zorlamaya devam ederken ons altın alış 1.990,28 dolar ve satış 1.990,55 dolar seviyesini gördü. 

18 nisan altın fyiatları

Gram altının fiyatı hem ons altından hem de yükselişe geçen dolar kurundan aldığı destekle yönünü bir kere daha yukarıya çevirirken gram altın alış 936,55 TL ve satış 936,70 dolar seviyesini gördü. Çeyrek altının fiyatı da yükselenler arasında yer alırken çeyrek altının alış fiyatı 1.521 TL ve satış fiyatı 1.535 TL oldu. Altında yaşanan yükselişte trendin devam edip etmeyeceğini FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamalar ve verilecek olan mesajlar belirleyecek. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@