Enka İnşaat'tan 184 Milyon Sterlinlik İmza!

Türkiye'nin en büyük inşaat markaları arasında yer alan Enka İnşaat yurt dışı projelerine tüm hızı ile devam ediyor. Dev şirket 184 milyon sterlinlik anlaşma ile gündemde!

Emlak Haberleri 21.09.2021 - 12:20 21.09.2021 - 12:24 Gülcan Özer

Enka İnşaat iştirakleri arasında yer alan ENKA UK Construction tarafından imzalanan sözleşme ile yurt dışı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden yayımlanan açıklama ile ENKA UK Construction ile GE Steam Power Ltd. şirketi arasında HPC Borulama Prefabrikasyon ve Montaj İşleri kontratı imzalandığı ilan edildi. 

56 AYDA TAMAMLANACAK OLAN PROJE İÇİN 184 MİLYON STERLİNLİK SÖZLEŞME İMZALANDI! 

ENKA tarafından KAP üzerinden yapılan resmi açıklamada "ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. iştiraklerinden ENKA UK Construction Ltd. ile GE Steam Power Ltd. arasında HPC Borulama Prefabrikasyon ve Montaj İşleri kontratı imzalanmıştır.

İngiltere'nin Somerset bölgesinde yapımı devam etmekte olan Hinkley Point Nükleer Enerji Santralinin her iki ünitesinin türbin adalarındaki tüm borulama işlerini kapsayan proje, toplam 184 milyon İngiliz Sterlini bedelinde olup, projenin 56 ayda tamamlanması öngörülmektedir" ifadelerine yer verildi. 

Atılan imzalar sonrasında ENKA UK Construction tarafından Hinkley Point Nükleer Enerji Santralinin her iki ünitesinin türbin adalarındaki tüm borulama işleri 184 milyon sterlin karşılığında 56 aylık zaman dilimi içerisinde şirket tarafından yapılacak. 

Yapılan bir diğer açıklamada ise 2019 senesinde ENKA ile Gürcistan devleti arasında imzalanan Yap İşlet sözleşmesinin ise feshedildiği ilan edildi. ENKA Renewables LLC firması tarafından Gürcistan'daki Namakhvani Cascade HES Projesi için atılan imza ile kayıt altına alınan sözleşmenin yapılan ihlaller ve mücbir sebepler nedeni ile feshedildiği duyuruldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@