Enpara'dan Tahsis Ücretsiz, Komisyonsuz İhtiyaç Kredisi! 50 Bin TL Kredi Kaç TL Taksitle Veriliyor?

Masrafsız bankacılık mottosuyla müşterilerine hizmet eden Enpara ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. Enpara ihtiyaç kredisi şartları nelerdir? Enpara 50 Bin TL ihtiyaç kredisi hesaplama!

Finans 06.12.2021 - 18:48 06.12.2021 - 18:48 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de vatandaşların en çok finansal destek arayışında oldukları bir dönem yaşanıyor. Bütçelerinde açıklar oluşan vatandaşlar bu açıkları kullandıkları ihtiyaç kredileri ile kapatmaya çalışıyorlar. Bankaların farklı maliyetlerle ihtiyaç kredisi vermelerinden dolayı da uygun maliyetli ve masraf gerektirmeyen ihtiyaç kredisi kampanyaları ön plana çıkıyor. Enpara da müşterilerine masrafsız bir şekilde ihtiyaç kredisi vererek dikkat çeken bankalar arasında yer aldı. 

ENPARA İHTİYAÇ KREDİSİ NEDİR?

Enpara ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşterilerin finansal sorunlarına çözümler üretilebiliyor. Müşteriler kullandıkları bu ihtiyaç kredisi için Enpara'ya herhangi bir ücret, masraf, komisyon ödemesi yapmıyorlar. 36 aya kadar vade imkanı ile verilen ihtiyaç kredisi ENpara'ya aylık eşit taksitler halinde ödenebilmektedir. Enpara müşterileri dosya masrafı veya kredi kullandırım ücreti gibi ek maliyetlerle de karşılaşmazlar. 

ENPARA İHTİYAÇ KREDİSİ KULLANIMINDA SİGORTA YAPTIRILMASI ZORUNLU MU?

Enpara'dan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterilerin bu kredi kapsamında hayat sigortası yaptırılması zorunlu olarak uygulanıyor. İhtiyaç kredisi çeken müşteriler vefat veya kaza sonucu sürekli engellilik durumunda olmaları halinde kendilerini ve yakınlarını hayat sigortası ile güvence altına alıyorlar. Enpara'dan ihtiyaç kredisi çekenlerin hayat sigortaları kredi çekildiği sırada Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik AŞ üzerinden otomatik olarak yaptırılmaktadır. Hayat sigortası prim tutarı da çekilen krediden otomatik olarak tahsil edilmektedir. Ayrıca müşteriler dilerlerse hayat sigortası işlemlerini başka bir sigorta şirketi üzerinden de yapabilirler.

ENPARA EN FAZLA NE KADAR İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR?

İhtiyaç kredisi kullanmak için tercihlerini Enpara'dan yana kullanmak isteyenler en fazla ne kadar ihtiyaç kredisi çekebileceklerini merak ediyorlar. Banka tarafından verilen bilgilere göre müşteriler en fazla 100 Bin TL tutarında ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler. ANcak yine de daha yüksek limitlerde ihtiyaç kredisi kullanmak mümkün olabiliyor. Bu konuda banka ile iletişime geçilmesi gerekiyor.

50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

enpara ihtiyaç kredisi hesaplama

Enpara tarafından ihtiyaç kredisi maliyetleri açıklandı. Bu açıklamaya göre kampanya kapsamında kullanılan ihtiyaç kredilerinde müşterilere aylık yüzde 1,79 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken Enpara müşterileri vade süresince bankaya her ay 2.008 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredi için müşterileriler topmada 72.308 TL geri ödeme gerçekleştiriyorlar. Bu tutarda çekilen kredi için kesilecek olan sigorta prim tutarının ise 1.520 TL olduğu bildirildi. Sigorta prim tutarı kesildikten sonra müşterilerin hesaplarına 48.479 TL aktarılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@