EPGİS Zamlı Akaryakıt Tarifesini İlan Etti! Benzin, LPG, Motorin Fiyatları BP, Shell, Petrol Ofisi, OPET Listeleri

Akaryakıt fiyatlarına ilişkin gün içinde zam gelebileceğine ilişkin açıklamalar gelmişti. EPGİS bir duyuru ile yeni ve zamlı fiyat tarifelerini yayımladı. BP, Shell, Petrol Ofisi, OPET fiyatları.

Finans 17.12.2021 - 17:02 17.12.2021 - 17:02 Mustafa Karagöz

Akaryakıt fiyatları dolar kuru farkı nedeniyle çok yüksek bantlara çıkmıştı. Bu yükseliş yeni gün itibariyle de devam etti. 3 akaryakıt türünü de zam yapıldığı resmi olarak ilan edildi. 

LPG OTOGAZ, BENZİN, MOTORİN AYRIM OLMADAN HEPSİNE ZAM

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) sürücüler için kabus olan zam haberini sosyal medya hesabından ilan etti. Yapılan basın açıklamasında tüm akaryakıt ürünlerine zam yapıldığı, zamlı fiyatların gece yarısı 00.00'dan sonra geçerli olacağı bildirildi. 

Yapılan zam tutarları dolar kuru TL farkıyla belirlendi. En yüksek zam motorin litre fiyatlarına gelirken listenin ikinci sırasında LPG yer aldı. Benzin ise listede son sırada bulunuyor. 

EPGİS Benzin, Motorin, LPG Otogaz Zammı Açıklaması

EPGİS Twitter hesabı üzerinden akaryakıt fiyat zamlarına ilişkin resmi açıklamayı "Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 18/12/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 1,14 Benzinde 0,69 LPG’de 0,70  TL/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." ifadeleri ile duyurdu. 

ZAM SONRASI FİYAT TARİFELERİ

EPGİS tarafından ilan edilen zam sonrası akaryakıt ürünlerinde fiyat tarifeleri de değişti. Gece saatlerinde geçerli olacak fiyatlar Ankara, İstanbul ve İzmir için şöyle olacak. 

* Zamlı benzin fiyatları; bir litre motorin başkent Ankara'da 11.53 TL, İstanbul'da 11.47 TL ve İzmir'de 11.55 TL olacak. 

* Zamlı motorin fiyatları; Ankara'da 1 litre motorin 11.66 TL, İstanbul'da 11.61 TL ve İzmir'de 11.68 TL olacak. 

* Zamlı LPG fiyatları; LPG'nin litre fiyatı da Ankara'da 8.75 TL, İstanbul'da 8.70 TL ve İzmir'de ise 8.58 TL olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@