EPGİS'den Son Dakika Zam Açıklaması: Motorin Fiyatlarına 66 Kuruş Zam Geldi, Pompa Fiyatı Çift Haneli Oldu

Brent petrol fiyatında yaşanan yükseliş nedeni ile akaryakıt fiyatlarına zam beklentisi oluşmuştu. EPGİS motorin fiyatlarına zam geldiğini duyurdu. Ankara, İstanbul, İzmir zamlı motorin fiyatı kaç TL?

Finans 07.12.2021 - 16:05 07.12.2021 - 16:05 Gülcan Özer

Akaryakıt fiyatları hem brent petrol fiyatı hem de dolar kurunda yaşanan dalgalanma nedeni ile giderek yükselmeye devam ederken EPGİS tarafından yapılan son dakika açıklaması ile yeni zam haberi duyuruldu. 

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama ile motorin fiyatlarına yeni zam yapıldığı ilan edildi. Yapılan açıklama ile motorin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 66 kuruş zam geldiği ilan edildi.

MOTORİNİN SATIŞ FİYATI İLK KEZ ÇİFT HANELİ OLDU! ANKARA, İSTANBUL, iZMİR ZAMLI MOTORİN SATIŞ FİYATI KAÇ TL?

Motorin fiyatlarına yapılan büyük zam sonrasında ne yazık ki ilk kez pompa satış fiyatı çift haneli oldu. Motorinin satış fiyatı EPGİS tarafından yapılan "Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 08/12/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 66 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur" açıklaması ile 66 kuruş zamlandı. 

motorinYapılan 66 kuruşluk zammın ardından Ankara'da motorinin satış fiyatı 9.41 liradan 10,07 liraya yükselerek çift haneli olurken İzmir'de motorinin pompa satış fiyatı ise 9,43 liradan 10,09 liraya yükselmiş oldu. İstanbul'da motorin pompa satış fiyatı ise 9,35 liradan 10,01 liraya yükselmiş oldu. 3 büyük şehirde en ucuz motorin satışı İstanbul'da yapılırken en pahalı motorini ise 10,09 liralık satış fiyatı ile İzmirliler kullanacak. Söz konusu fiyatlar bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@