Erdoğan Banka Müdürlerini Topladı! Kamu Bankaları 6 Ay Ertelemeli 0.49 Faizle Temel İhtiyaç Destek Kredisi Flaş Gelişme

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank pandemi döneminde 6 ay ertelemeli 10 bin TL bireysel temel ihtiyaç destek kredisi vermeye başlamıştı. Devlet bankaları 2. faz başvuru iddiaları gündemi salladı.

Finans 15.12.2021 - 09:25 15.12.2021 - 09:25 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile beraber kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank genel müdürleri ile bir araya gelmişti. Kritik toplantı kamuoyunda büyük yankı uyandırırken toplantının içeriği hakkında ise basına bir bilgi verilmemişti. 

Yapılan kritik toplantının ardından fısıltı gazeteleri çalışmaya başlarken Meclis kulislerine düşen iddialara göre toplantıda kamu bankaları tarafından ekonomik zorluk çeken vatandaşlara verilen destek kredileri hakkında ön bir görüşme yapıldı. Hatırlanacağı üzere pandemi döneminde devlet bankaları tarafından Temel İhtiyaç Desteği adı altında destek kredisi vermeye başlamıştı. 

MUTFAKTAKİ YANGINI SÖNDÜRECEK DESTEK KREDİSİ BAŞVURULARI MI KABUL EDİLECEK?

Vahdettin Köşkünde yapılan kritik toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu bankalarının müdürlerinin yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile bir araya gelmişti. Yapılan kritik toplantıda vatandaşın son dönemde yükselen enflasyon rakamları nedeniyle yaşamış olduğu sıkıntılar masaya yatırılırken temel ihtiyaç desteği 2. faz başvurularının masaya geldiği iddia edildi. temel ihtiyaç desteği kredisi başvuruları

TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ 2. FAZ BAŞVURUSU İÇİN MÜJDELİ HABER Mİ GELECEK?

Pandemi döneminde dar gelirli vatandaşların kira, elektrik, su, doğalgaz faturası ve mutfak harcamaları gibi giderlerini karşılamalarına destek olmak amacı ile verilen kredi paketinde 6 ay ödemesiz dönemli 36 ay vadeli 10 bin liraya kadar ihtiyaç destek kredisi verilmişti. Temel İhtiyaç Destek kredisi adı verilen pakette hane geliri 5 bin TL ve altı olan kişilere başvuru hakkı tanınmıştı. 


temel ihtiyaç destek kredisi ödeme planı

DEVLET BANKALARI 0.49 FAİZ ORANI İLE 376 TL TAKSİLTLE 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ VERMİŞTİ! 

Düzenlenen kampanya kapsamında kamu bankaları aylık yüzde 0.49 faiz oranı ile ilk 6 ayı ödemesiz dönemli olmak üzere 10 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi vermişti. Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi çeken kişiler 36 ay vadeli 10 bin TL kredi paketinde aylık 376 TL taksitle kredi çekme imkanına kavuşmuştu. 

ziraat temel ihtiyaç destek kredisi

KAMU BANKALARI 0.49 FAİZ ORANI İLE 10.000 TL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ 2. FAZ BAŞVURU EKRANI AÇILACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı zirvede kamu bankaları müdürleri ile vatandaşın maddi yükünü azaltacak destek kredileri hakkında görüşme yaptğı iddiaları gündemi ısıttı. Devlet bankalarının temel ihtiyaç destek kredisi 2. faz başvuru ekranı için duyuru yapabileceği, ancak faiz oranında değişiklik olması ihtimalinin güçlendiği belirtilirken yeni kampanyanın yıl sonuna kadar açıklanabileceği iddia edildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@