Erdoğan Gıdada KDV İndirimini Duyurdu! Fiyatlar Ne Zaman, Ne Kadar Düşecek? Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan gıda fiyatlarında KDV indirimi detaylarını açıkladı. Gıda fiyatlarını aşağıya çekecek olan düzenlemenin detayları, ne zaman, ne kadar indirim olacağı detayları haberimizde.

Finans 12.02.2022 - 15:31 12.02.2022 - 15:31 Mustafa Karagöz

Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı'nda  konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KDV Müjdesinin detaylarını açıkladı. Konuşmasında gıda fiyatlarının KDV oranlarının indirileceğini ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 8'lik oranın bundan sonra yüzde 1 olarak uygulanacağını bildirdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN YÜZDE 1'LİK MÜJDEYİ DUYURDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasının başında gıda fiyatlarının Katma Değer Vergisi (KDV) düzenlemesinin detaylarını açıkladı. Erdoğan yeni dönemde uygulanacak düzenleme hakkında şu ifadeleri kullandı. 

"Geçtiğimiz yılın son ayların yaşadığımız kur dalgalanmasının piyasalarda yol açtığı paniğin ülkemiz ekonomisinin gerçekleri ile alakasının olmadığını herkes kabul edecektir. Bugün bu adımlarından birinin müjdesini sizlerle ve milletimizle paylamak üzere bir aradayız. Temel gıda ürünlerinde yüzde 8 olan KDV’yi yüzde 1’e indiriyoruz. Devlet adına yüzde 7’Lik bir indirim yapmış oluyoruz."

ERDOĞAN YÜZDE 1 KDV

NE ZAMAN, NE KADAR İNDİRİM UYGULANACAK AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan gıda fiyatlarında ne zaman, ne kadar indirim uygulanacağını da açıkladı. 

"Bu vergi indirimi enflasyon ile mücadelede önemli bir kazanım anlamıma gelmektedir. Yarınki resmi gazetede yayımlıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada rehberimiz insanı yaşat ki devlet de yaşasın düsturu olacaktır. Değerli iş insanları KDV'yi yüzde 1'e indirmemiz gıda ürünlerinde yüzde 7 indirim demektir. Pazartesi gününden itibaren gıdada yüzde 7'lik bir indirim yapılmasını devletimiz adına bekliyoruz."

ERDOĞAN'IN KDV AÇIKLAMASI VE İŞ DÜNYASINA ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını ise "Hepimizin aynı gemide olduğunu unutmamalıyız. Türkiye gemisinin her kazanımı 84 milyonun kazancı olduğu gibi aldığı her yara da ortak kaybımızdır. İstihdam da tarihimizde ilk defa 30 milyonu geçtik. İhracatımız rekor tazeleyerek artıyor. Turizmde başlayacak büyük hareketliliğin sinyallerini şimdiden alıyoruz. Enflasyon ile mücadele safhına herkesin katılmasını istiyoruz. Enflasyon ile mücadelede iş dünyasından aynı samimi desteği bekliyoruz. Bu duygularla KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e inmesi kararımızın hayırlı olmasını diliyorum. Sizleri saygıyla selamlıyorum. Kalın sağlıcakla." sözleriyle tamamladı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@