Erdoğan'dan İşçiye, Emekliye, Asgari Ücretliye, Memura Yeni Müjde Sözü! Bankalar Kredi, Devlet Sosyal Yardım Verecek

AK Parti Grup Toplantısı'nda meclis kürsüsünde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni müjdeleri peş peşe açıkladı. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank destek kredisi, sosyal yardımlar!

Finans 01.06.2022 - 13:50 01.06.2022 - 13:52 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında düzenlenen AK Parti Grup Toplantısı'nda kürsüye çıktı. Konuşmasının büyük bölümünde muhalefeti son derece sert sözlerle eleştirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 10 maddelik bir soru listesi hazırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomide yaşanan son durumu ve alacakları yeni önlemleri duyurdu. 

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi projesinde gerçekleştirilen temel atma töreninin görüntülerini izlettiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaşanan ekonomik sorunlara rağmen 1 Ocak 2022 tarihinden bu yana son derece önemli ve büyük projelerin açılışlarını yaptıklarını, hizmet üretmeye devam ettiklerini söyledi. Konuşmasının büyük bölümünü muhalefet eleştirilerine ayıran Cumhurbaşkanı Erdoğan meclis kürsüsünden yeni müjde sözü verdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA MÜJDE AÇIKLAMASI: ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, VAKIFBANK SOSYAL DESTEK İHTİYAÇ KREDİSİ PAKETLERİ GELECEK Mİ?

Konuşmasında ekonomide yaşanan son duruma da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ekonomide bizler Türkiye olarak büyük bedeller ödedik, hala ödemeye devam ediyoruz. Kendimize yeni araçlar ve yollar bularak yatırım, istihdam, üretim, cari fazla modeli ile büyümeyi sürdürmemizi destekleyecek TEM'i tüm zorluklara rağmen hayata geçirme başarısı gösterdik. Hatırlanacağı üzere 2021 senesini yüzde 11 büyüme rakamı ile kapatmıştık. 

erdoğan yeni müjde konuşması

2022 senesine ilişkin ilk çeyrek büyüme rakamı ise 7,3 olarak ilan edildi. İstihdam rakamlarında tarihi rekor kırdık. Tarım Kredi Kooperatifimizin açtığı mağaza sayısı 1300'e ulaştı. Bunu da 3 bine çıkarmak. Bizler yeni tedbirlerimizi adım adım ilmek ilmek işleyerek hayata geçireceğiz. İşçi, işveren, esnaf, emekli, her kesimde yaşanan sıkıntıları çözecek yeni paketlerimizi hazırlıyoruz. Gençlere, kadınlara, esnafa, devlet bankalarımız başta olmak üzere tüm desteği sağlayacağız. 

Öncelikle istihdama destek olacağız, devlet olarak yapmış olduğumuz sosyal yardım şemsiyesini genişleteceğiz, çalışan ve üreten herkesin yanında olarak enflasyondan kaynaklanan refah kaybını adım adım telafi edecek tedbirleri hayata geçireceğiz. İşçi, işveren, esnaf, çiftçi, memur, emekli her kesimde sıkıntıları çözecek paketleri uygulamaya koyacağız. Bu paketlerimizi önümüzdeki hafta ve aylarda yeni müjdelerle milletimize duyuracağız" dedi. 

Kamu bankaları bir önceki destek kredisinde yüzde 0.49 faiz oranı ile taşıt kredisi ve yüzde 0.59 faiz oranı ile sosyal hayatı destek kredisi ile ihtiyaç kredisi vermişti. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@