Erdoğan'dan Sığınmacı Açıklaması: Onları Bu Ülkeden Kovmayacağız

MÜSİAD'ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Suriyeli sığınmacılara da değindi ve sonuna kadar sahip çıkılacağını açıkladı.

Gündem 09.05.2022 - 14:41 09.05.2022 - 14:41 Gülşah Konuk Akın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MÜSİAD'ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'na katıldı. Programda yaptığı konuşmada istihdama, üretim projelerine ve Suriyeli sığınmacılara da değindi. Bir milyar dolar ve üstü değerlemeye ulaşan girişim sayısının 6'ya ulaştığını, istihdamda 30 milyonun üzerine çıkıldığını, iş dünyasında başarı çıtasının sürekli yukarı taşındığını vurguladı.

919 yüksek teknolojili ürünün üretiminin Türkiye'de gerçekleştirileceğini, bu projelerin Türkiye'ye büyük kazanımlar sağlayacak 31 projenin desteklenmesine karar verildiğini söyleyen Erdoğan, kritik teknolojilerin pazarı haline getirilmesi için adım adım çalışmalar yapılacağını açıkladı. MÜSİAD'ın kurulmasına fikirleri ile öncülük eden Necmettin Erbakan'ı da anan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de sanayi üretimi ile ihracatın her ay daha da yükseldiğini belirtti.

cumhurbaşkanı-erdoğandan-sığınmacı-açıklaması

9 farklı dalda ödül kalan temsilcileri tebrik ettiğini söyleyen Erdoğan, muhalefetin iş dünyasına karamsarlık aşıladığı bir dönemde törenin çok önemli olduğunu, cesur isimlerin ödüllendirilmesini anlamlı bulduğunu, ödül alan isimlerin başarılı temsilcilerin sadece bir bölümü olduğunu ve bu durumun yerli-yabancı yatırımcıların iştahını artırdığını ifade etti. 

SURİYELİ SIĞINMACI AÇIKLAMASI

Bir süredir gündemden düşmeyen Suriyeli sığınmacılar konusuna da değinen Erdoğan: "Briket evlerde 600-650 evin orada inşa edilmesi sizin attığınız bu güzel adımlar bir tanesidir. Suriye'nin kuzeyinde hedef en az 100 bin briket ev inşa etmek. Suriye'den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Biz onları asla bu topraklardan kovmayız kovmayacağız. Onları katillerin kucağına atmayacağız." açıklamasında bulundu.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@