Erdoğan'ın karşısına çıkacak mı? Mansur Yavaş cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız? sorusuna yanıt verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş son günlerde siyaset gündemini sallamaya devam ediyor. Adaylık konusunda adı sıkça konuşulan Yavaş, aday olacak mısınız? sorusuna yanıt verdi.

Gündem 08.04.2022 - 08:49 08.04.2022 - 08:53 Mustafa Karagöz

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayının kim olacağına ilişkin tartışmalar hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Bozdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı göreve çağırdıklarını ilan ederek kendi cumhurbaşkanı adayının Yavaş olduğunu açıklamışlardı.

Siyasi gündeme bomba gibi düşen bu açıklamanın hemen ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuya dair bir açıklamada bulundu. Millet İttifakının adayına ilişkin son açıklama ise tartışmaların odağındaki isim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu. 

MANSUR YAVAŞ ERDOĞAN'IN KARŞISINA ÇIKACAK MI?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Haberler sitesine yapmış olduğu açıklamasında cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda açıklamada bulundu. Haberler sitesinden kendisine sorulan "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna yanıt veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bu tartışmaların içerisinde olmadığını belirtti. Yavaş o soruya "Bu konuyla ilgili konuşmak istemiyorum" diyerek yanıt verdi. 

Kılıçdaroğlu'ndan Yavaş Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da Zafer Partisi Lideri Bozdağ'ın açıklaması sonrası Mansur Yavaş'ın adaylığı hakkında konuştu. Daha önce İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlarının 1 dönem daha görevlerine devam etmesi gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu son açıklamasında adaylık konusunda kapıları kapatmadı. Yavaş'ın adaylığı için ise Kılıçdaroğlu "Cumhurbaşkanlığı adaylığı söz konusu olunca akla bir CHP'li ismin gelmesi memnuniyet verici. Sayın Özdağ'ın cumhurbaşkanı adayı olarak bir CHP'liyi önermesi güzel bir şey. Buna memnun oldum" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@