Erik Tezgaha İndi: Kiloyla Değil Taneyle, Üstelik Tanesini De 10 TL'ye Satıyorlar!

Yaz meyveleri yavaş yavaş tezgaha inmeye başlarken marketlerde dilimle karpuz ve taneyle erik satışı başladı. Fiyatlar büyük tepki çekti.

Gündem 03.04.2022 - 14:35 03.04.2022 - 14:38 Gülcan Özer

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başlaması ile beraber yaz meyveleri de bir bir tezgaha çıkmaya başladı. Yaz mevsimi denilince akla ilk gelen ve en sevilen yaz meyveleri arasında ilk sıralarda yer alan erik ve karpuz için ilk satışlar başladı. 

Ancak yükselen fiyatlar nedeniyle marketlerde raflara konulan fiyatlar dudak uçuklattı. Eriğin tane ile karpuzun ise dilimle satılması büyük şaşkınlık yaratırken içerisinde 10 tane eriğin yer aldığı paketler 100 liraya satışa sunuldu. 

KARPUZUN KİLOSU 20 TL, CAN ERİK 600 LİRA! 

Yazın en çok sevilen meyveleri arasında yer alan karpuzun kilosu 20 TL'den başlarken karpuz fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının ana nedeni ise yerli karpuzun hala hasat edilmemesi ve tezgahta satılan karpuzların ithal olması olarak gösterildi. 

Sosyal medya hesabından yaşananlara isyan eden Şahan Gökbakar "Bu ne yaaaa! 690tl Biz çocukken buzdolabı yoktu, at arabası vardı ama hatırlıyorum,9 yaşında Ankara Tunalı Hilmi'de Manav Market Kemal vardı. Şimdi Cafe des Cafes oldu. Oradan alırdık bu eriklerden kiloluk kese kağıtlarını doldururduk, taşar dökülürdü. Bu hale mi geldi erik..." yazmış sözleri büyük tepki çekmiş, eriğin ilk çıkış fiyatının her zaman yüksek olduğu belirtildi.

erik fiyatı

Erken hasat eriğin fiyatı da cepleri yaktı. Eriğin bazı marketlerde 690 liradan satıldığı belirtilirken marketlerin büyük çoğunluğunda ise erik için 10'lu paket yapıldığı görüldü. İçerisinde sadece 10 tane eriğin yer aldığı paketler 100 TL seviyesinden satışa sunulurken eriğin tanesi 10 TL oldu. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@