Ertelenen Konut Talebi Yerini Alıma Bırakacak, Konut Satışları Artacak!

AK Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99 konut kredisi kampanyası hakkında değerlendirmelerde bulunarak konut satış rakamları için yükseliş yaşanacağını söyledi.

EMLAK HABERLERİ 06.08.2019 - 13:56 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

AK Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99 konut kredisi kampanyası hakkında değerlendirmelerde bulunarak konut satış rakamları için yükseliş yaşanacağını söyledi.

Vatandaşı dövizden uzak durmaları konusunda uyaran Aydın konut satışlarında yükseliş yaşanacağını iddia etti. Dövize Yatırım Yapanın Eli Yanacak! Ekonomide işlerin günden güne daha da iyiye gideceğini söyleyen Barış Aydın “Temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre ihracat yüzde 8,2 artışla 15 milyar 958 milyon dolar olurken, ithalat ise 19 milyar 288 milyon dolarla yüzde 7,98 azaldı.Yılın ilk yedi ayında 104,2 milyar dolara ulaşan toplam ihracatta yüzde 3,1 artış var. Buna mukabil yedi aylık ithalat yüzde 18,6 düşüşle 121,4 milyar dolara geriledi. Geçen yılın ilk yedi ayında 48,2 milyar dolar olan dış ticaret açığı bu yıl aynı dönemde 17,3 milyar dolara indi.Dış ticaret açığı tam yüzde 64,1 oranında küçüldü. Türkiye’nin dış ticaret yoluyla döviz kazancı artarken, ithalat faturası küçülüyor. Bu cari açığın küçülmesi demek. Ekonomimizin döviz açığının azalması demek. Bu da kurlarda artış olmayacağını, tersine milli paramızın güçleneceğini, dövize yatırım yapanın elinin yanacağını gösteriyor" diyerek vatandaşa dolar yatırımından uzak durması tavsiyesinde bulundu. Ekonomi Güçlenecek, Konut Satışları Yeniden ArtacakAydın ertelenen konut talebinin yerini yeniden alımlara bırakacağını söyleyerek "Vatandaşlarımız durgun seyirden sonra inişe geçen dövize yatırımı artık bırakacak, ertelenen konut talebi yeniden canlanacaktır. İnşaat sektörü ekonomimizin lokomotifidir.Sektördeki canlanma, ekonomimize dalga dalga yayılacaktır. Faiz, döviz ve dış ticaret açığındaki düşüşler ekonomimizin sağlıklı bir rotaya ve canlanma sürecine girdiğini göstermektedir. Faizdeki gerileme, maliyetleri azaltacak, yatırımların önünü açacaktır. Konut satışlarında, inşaat ve diğer sektörlerdeki yatırımlarda canlanma, daha fazla iş, daha fazla aş demektir.Hükümetimizin, ekonomi yönetimimizin aldığı önlemler pozitif etkisini göstermiştir. Ekonomimizde toparlanma, canlanma ve yeniden şahlanma dönemlerini inşallah hep birlikte göreceğiz." dedi.Mega Projeler Tüm Hızı İle Sürüyor!Türkiye'nin yatırımlarına tüm hızı ile devam ettiğini belirten Aydım “Ülkemiz, milletimiz her daim vesayet odaklarına karşı dik duruşunu göstermiş, hainlere, teröre geçit vermemiş, tüm dış etkenlerle mücadelesini sürdürürken ekonomi alanında da yatırımlarına ara vermeden devam etmiştir.Son olarak Bursa İzmir Otoyolu ve Bursa Şehir Hastanesi’nin açılışını da gerçekleştiren Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimiz çalışmalarını dur durak demeden sürdürmektedir. İnşallah önümüz aydınlık derken, yaklaşan Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, vatanımıza milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@