Eryaman Stadı Ankaragücü Beşiktaş Maçına Yetişecek Mi?

Süper Toto Süper Lig'in 13. haftasında oynanacak olan MKE Ankaragücü - Beşiktaş maçı hangi statta oynanacak, Eryaman Stadı MKE Ankaragücü - Beşiktaş maçına yetişecek mi?

Emlak Haberleri 07.11.2018 - 14:55 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Süper Toto Süper Lig'in 13. haftasında oynanacak olan MKE Ankaragücü - Beşiktaş maçı hangi statta oynanacak, Eryaman Stadı MKE Ankaragücü - Beşiktaş maçına yetişecek mi?

Ankaragücü taraftarlarının uzun süredir bekledikleri Eryaman Stadı için meraklı bekleyiş sürüyor. Daha önce Eryaman Stadı açılış tarihi olarak maç tarihi açıklanmıştı. Başkan Tuna "1 Ay İçinde Maç Oynanmaya Hazır Hale Gelecek" Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna bugün katıldığı özel bir televizyon programında Eryaman Stadı hakkında gelen soru üzerine "Eryaman Stadı için çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. 1 ay içerisinde muhtemelen futbol oynanabilecek bir duruma gelecek. Biz bunu Spor Bakanlığımıza devrediyoruz. Stadın kapasitesi 22.000 olacak" açıklamasında bulundu. Başkan Tuna açıklamasında 1 ay içerisinde futbol oynanacak duruma hazır gelecek açıklamasında bulunurken MKE Ankaragücü - Beşiktaş maçı ise ligin 13. haftasında 24 Kasım 2018 tarihinde oynanacak. Şu anda yapılan açıklamalara bakılırsa büyük bir ihtimalle maç MKE Ankaragücü yeni stadı olan Eryaman Stadı kapsamında ilk maçını Beşiktaş ile oynayacak gibi görünüyor. Zaten stadyumun inşaatını üstlenen Söğüt İnşaat'ta maç tarihine yetiştireceğini söylemişti. Eryaman Stadı Son Durumu Ne?Eryaman Stadı son hali incelendiğinde zemine çim serme işleminin tamamlandığı görülüyor. Yine stadyumun üst bölümlerine koltuk takma işlemleri sürerken bu çalışmalar ek olarak 51 adet loca inşaatı da açılış tarihine kadar yerine takılacak. Eryaman stadı kapasitesi 22 bin kişi olarak belirlenirken stadyum açıldğıı anda MKE Ankaragücü takımı maçlarını bu stadyumda oynamaya başlayacak. Ankara'ya yakışır güzellikteki stadyumun üst kapama işleminin de büyük bir bölümü tamamlanmış durumda. Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@