Erzurum Palandöken Tuzcu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi!

Türkiye Kentsel Dönüşüm projeleri ile şehirlerini yenilemeye devam ederken konu hakkında yeni bir karar daha alındı.

Erzurum Palandöken Tuzcu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi!

Türkiye Kentsel Dönüşüm projeleri ile şehirlerini yenilemeye devam ederken konu hakkında yeni bir karar daha alındı. 19 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Erzurum İli, Palandöken İlçesi, Tuzcu Mahallesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3560) kapsamında beklenen projede ilk adım atılmış oldu.

ERZURUM PALANDÖKEN TUZLUKÇU MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İÇİN İLK ADIM ATILDI!

Yayımlanan Erzurum İli, Palandöken İlçesi, Tuzcu Mahallesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesi Hakkında Karar kapsamında belirlenen bölgeler kentsel dönüşüm proje alanı olarak belirlendi. Bu sayede projede alınacak olan kararların hızlandırılması, bölgede riskli yapı raporu aranmaksızın yıkım kararı alınması gibi önemli düzenlemelerin önü açılmış oldu.

Erzurum Palandöken Tuzcu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi! - Resim 1

CUMHURBAŞKANI KARARI

Karar sayısı:3560

Erzurum İli, Palandöken İlçesi, Tuzcu Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesine ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 73 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.

Cumhurbaşkanı

Recep Tayyip Erdoğan

Alınan karar kapsamında kentsel dönüşüm proje alanı içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmalar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı uygulaması yapılmadan satılamayacak. Kentsel dönüşüm alanı ilan edilen yerlerde bulunan taşınmazlar için kira yardımı süresi daha uzun tutulacak ve riskli yapı tespit raporu aranmayacak.

SONRAKİ HABER