Erzurum Pirinkayalar Tüneli Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Açılıyor!

Dar ve keskin virajları ile sık sık ölümlü kazalara neden olan Pirinkayalar Geçidi , Türkiye'yi Kafkaslara bağlayacak olan Pirinkayalar Tüneli ile aşılacak. Pirinkayalar Tüneli ne zaman açılıyor?

Erzurum Pirinkayalar Tüneli Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Açılıyor!

Erzurum ve Artvin arasında ulaşımı sağlayan, Doğu Anadolu Bölgesini Doğu Karadeniz bölgesine bağlayan Pirinkayalar Geçidi son derece dar ve keskin virajları nedeniyle her sene pek çok ölümlü kazaya neden oluyordu. Yaşanan kazaları önlemek ve Erzurum - Artvin arası ulaşımı kolaylaştırmak için 2017 senesinde yapımına başlanan Pirinkayalar Tüneli inşaatı tamamlandı.

Toplam uzunluğu 2 bin 272 metre olarak açıklanan Pirinkayalar Geçidi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün düzenlenecek olan tören ile açılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan düzenlenecek olan açılış törenine video konferans yöntemi ile katılacak. Törenle açılacak olan dev tünel ulaşım konusunda büyük bir kolaylık sağlarken Türkiye'yi Kafkaslar'a bağlamış olacak.

PİRİNKAYALAR TÜNELİ AÇILIŞI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Düzenlenecek olan tünel ile bugün açılacak olan Pirinkayalar Tüneli Doğu Anadolu Bölgesini Erzurum - Artvin güzergahı üzerinden Doğu Karadeniz bölgesine bağlarken aynı zamanda ülkemizi Gürcistan üzerinden Kafkaslar'a da bağlamış olacak. Keskin ve dar olan virajları nedeni ile ölümlü kazaların yaşandığı Pirinkayalar Geçidi yerine tüneli kullanan sürücülerde güvenli ulaşım imkanı elde edecekler. Cumhurbaşkanı Erdoğan düzenlenecek olan video konferans ile saat 14:00'te tünelin açılışını gerçekleştirecek.

pirinkayalar tüneli açılışı

KAR YAĞIŞINDA PİRİNKAYALAR TÜNELİ İLE ULAŞIM AKSAMAYACAK!

Tünel projesi hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, tünelin hem kazaları azaltacağını hem de yoğun kar yağışında dahi ulaşıma devam edileceğini söyledi. Pirinkayalar tüneli ile ulaşım süresi 20 dakika daha kısalmış olacak.

SONRAKİ HABER