Erzurum Şehir Hastanesi "Gece Kızılay, Gündüz Türk Bayrağı" Projede Son Durum Ne?

İnşaatında kullanılan özel teknik sayesinde mimari açıdan büyük beğeni toplayan Erzurum Şehir Hastanesi açılış tarihi için geri sayım başladı.

EMLAK HABERLERİ 05.07.2019 - 15:30 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İnşaatında kullanılan özel teknik sayesinde mimari açıdan büyük beğeni toplayan Erzurum Şehir Hastanesi açılış tarihi için geri sayım başladı. Detaylar haberimizde!

Hem Erzurumlular hem de yakın illerde oturan kişiler tarafından büyük bir heyecanla beklenen Erzurum Şehir Hastanesi hızla tamamlanıyor. Erzurum Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?Konu hakkında açıklama yapan Şehir Hastanesi Koordinatörü Mehmet Demircioğlu basın mensuplarına hastaneyi gezdirdi. Hastanede son durum hakkına da bilgi veren Demircioğlu açılış için gün saydıklarını söyleyerek "Sağlık Müdürlüğümüz aracılığıyla buraya geçecek olan hastanemizde cihazlarının mefruşat ve tefrişatlarını temin ediyor. Şu anda D Blok olarak nitelendirdiğimiz blok tamamen bitti.Aslında istenilse burası hizmet verilebilecek durumda ancak hastanenin tamamını 1,5 ya da 2 ay süre içerisinde tamamlayarak hizmete açmak istiyoruz. A Blok olarak nitelendirilen "hilal" teması olan binanın altındaki ameliyathanelerin yaklaşık 1 ay imalat süreci kaldı" dedi.Erzurum Şehir Hastanesi Son Durum Ne?Hastanenin tematik hastane olduğunu belirten Demircioğlu "Hastanemiz, Uluslararası Yeşil Bina Sertifikası olan LEED sertifikasında LEED Gold statüsünde yeşil bina sertifikası alacak. Hastanemiz, çevreye duyarlı hastane olması, 2 bin sismik izolatörle depreme dayanıklı ve deprem anında ameliyat dahi yapılabilecek standartlara sahip olması, teraslardaki özellikle hilal terasının üzerindeki yağmur yağdığı anda yağmur suyunu toplayarak bahçelerde sulama suyu olarak kullanabilecek standartlarda olması, kendi elektrik enerjisini üretecek güneş panellerinin olması ve bunun gibi çeşitli üst teknolojik özelliklerinden dolayı LEED Gold sertifikası almaya hak kazandı.Ayrıca şu anda şehir hastanemizin birinci ve ikinci etabında toplam 1250 yatakla hizmet vereceğiz ve hedefimiz her hastamızı tek kişilik odalarda misafir etmek. Ancak hastanemiz ihtiyaç olduğu anda maksimum 3 bin yatağa kadar artırılabilecek bir kapasiteye sahip. Diğer şehir hastanelerimiz kendi kategorisinde çok üst segment hastaneler.Erzurum'daki hastanemizin önemli olan kısmı 4 bin 600 metrekare teras büyüklüğünde hilal teması ile tematik hastane olması. Bu hilal gece kırmızı gündüz ise beyaz görünüyor. Gece Kızılay gündüz ise bayrağımızın hilali olarak düşündüğümüzden böyle bir tema kullandık. Her zaman Kızılayın ve bayrağımızın hilalin altında elimizden geldiği kadar en iyi hizmeti verebilecek bir hastane olması amaçladığımız için böyle bir tema kullandık.Hastanemiz teması, sismik izolatörünün sayısı ve LEED Gold Sertifikası alacak olması yönünden Avrupa'da örnek gösterilebilecek 3-5 hastaneden bir tanesi standartlarına ulaşmış durumda" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@