Esed Rejimi Bir Bir Yok Oluyor! MSB İdlib'te Gerçekleştirilen Operasyonun Son Bilançosunu Açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen Bahar Kalkanı Harekatı kapsamında son 24 saate ilişkin bilgiler verdi.

GÜNDEM 05.03.2020 - 10:09 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen Bahar Kalkanı Harekatı kapsamında son 24 saate ilişkin bilgiler verdi. Bu çerçevede TSK düzenlenen harekatlarda elde edilen başarıyı açıklayan bakanlık çok sayıda Esed unsurunun yok edildiğini bildirdi. İşte MSB'nin Bahar Kalkanı Harekatına dair son gelişmeler.

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin İdlib kentinde bölgede bulunan Esed güçlerine yönelik operasyonlarına ara vermeden devam ediyor. Hem karadan hemde havadan devam eden operasyonlar kapsamında çok sayıda Esed unsuru etkisiz hale getirilirken MSB bölgeden gelişmeleri anlık olarak kamuoyu ile paylaşıyor. İşte Milli Savunma Bakanlığı'nın operasyonlara dair yapmış olduğu son açıklama.SON 24 SAATTE İMHA EDİLEN ESED UNSURU SAYISIMilli Savunma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan basın açıklamasında söz konusu operasyonlara ilişkin şu ifadeler kullanıldı.“Bahar Kalkanı Harekâtı gece boyunca karadan ve havadan başarıyla sürdürülmüş, son 24 saat içerisinde; 4 tank, 5 top/ÇNRA, 3 tanksavar silahı, 8 askeri araç, 2 doçka yüklü pikap, 2 zırhlı muharebe aracı imha edilmiş, 184 Rejim askeri de etkisiz hale getirilmiştir.”Bu bilgilerin yanında İdlib'te devam eden operasyonlar ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin ile konuyu ele almak için bir görüşme gerçekleştirecek.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@