Esenler Nine Hatun Mahallesinde Bulunan 15 Daireli Bina Çökme Riski İle Boşaltıldı

İstanbul'da çökme riski ile boşaltılan bina sayısı artmaya devam ediyor. Esenler'de yer alan 15 daireli bina kolonlarında oluşan çatlaklar nedeni ile boşaltıldı.

Kentsel Dönüşüm 09.05.2019 - 10:30 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İstanbul'da çökme riski ile boşaltılan bina sayısı artmaya devam ediyor. Esenler'de yer alan 15 daireli bina kolonlarında oluşan çatlaklar nedeni ile boşaltıldı.

Sabah saatlerinde kolonlarında çatlaklar oluşan İstanbul Esenler Nine hatun Mahallesi 157. Sokak'ta bulunan Aygün apartmanı acil kodu ile boşaltıldı. İşyerini Açan Esnaf Fark Etti, Facia Önlendi! 15 daire ve 1 işyerinden oluşan binanın alt katında yer alan tekstil atölyesinin sahibi sabah işyerini açmak için geldiği binanın dış kısmındaki sıvaların döküldüğünü ve kolonlarda çatlaklar oluştuğunu fark etti. Cumali Önder bunun üzerine hemen güvenlik güçlerine haber vererek durumdan haberdar etti. Olay yerine gelen ekipler ilk iş olarak tedbir amacı ile binayı boşalttı ve tekstil atölyesini tahliye etti. Atölyede yer alan tüm makineler ve eşyalar itfaiye ekipleri tarafından boşaltıldı. Binanın 20 yıllık bir bina olduğu öğrenilirken binada yaşayan kişiler ise büyük bir panik yaşadı. Saat 11:30 sularında binada yaşayan herkes tahliye edilerek bina boşaltıldı. Aygün Apatrmanı Boşaltılarak Mühürlendi! Olay yerine gelen ekipler binayı mühürlerken tekstil atölyesinin sahibi Önder basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Gece binadan çatırtı sesleri gelmiş. Binada oturanlar söyledi. Sabah 08.30'da iş yerini açmaya geldiğimde kolondaki çatlaklıkları gördüm. Belediyeyi aradık. İtfaiyeyi aradık. Dükkanı boşalttık. Bir iki gün sonra haber vereceğiz dediler. Mühürlediler. Cam kısmında dışarı doğru bir akıntı olmuş" dedi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@