Esenyurt ve Fikirtepe Konut Mağdurları Mecliste!

İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmalarında yaşanan yarım kalan inşaat projeleri nedeniyle mağdur olan yüzlerce kişi seslerini duyurmak için son çare olarak meclise gitti!

Emlak Haberleri 20.11.2018 - 22:28 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmalarında yaşanan yarım kalan inşaat projeleri nedeniyle mağdur olan yüzlerce kişi seslerini duyurmak için son çare olarak meclise gitti!

Konu hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin 100 bin konut mağduru olduğunu açıkladı. 2009 Yılında Başlanan İnşaatlar Hala Tamamlanmadı! Fikirtepe ve Esenyurt bölgelerinde yer alan konut projelerinin bazıları FETÖ soruşturması kapsamında inşaat şirketlerinde kayyum atanması bazılarının da müteahhitlerinin işleri bitirememesi nedeni ile yarım kalmıştı. Bu projlerden konut alan kişiler büyük bir mağduriyet yaşarken 2012 yılında evlerini teslim almayı bekleyen kişiler aradan geçen 6 seneye rağmen hala evlerini teslim alamadı. Konut mağdurları seslerini duyurmak için bugün mecliste toplanırken konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan CHP Milletvekili Gürsel Tekin mağdurların tepkilerini dile getirdi. Gürsel Tekin hükümeti suçlayarak "Meclis'te kent mağdurlarıyla bir araya geldik. Bu insanlar Belediyelere güvendiler, başlarını sokacak bir yuva sahibi olmak için birikimlerini verdiler. Firmalar kaçtı, bu insanlar ortada kaldı. Bugün İstanbul'da 100 bin kent mağduru var. Çare bulacağız" açıklamasında bulundu. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"
Gelişmelerden Haberdar Olun

@