Eşi benzeri olmayan dolandırıcılık! Kiracısının getirdiği gülleri aldı, 5 dairesinden oldu!

Adana'da bir kadın, eski kiracısı tarafından dolandırıldı. Evine gelen çiçekler sonrasında 5 dairesini birden kaybeden kadın, yetkililerden yardım istiyor.

Emlak Haberleri 17.05.2022 - 12:11 17.05.2022 - 12:11 Büşra Uluşen

Adana'da daha önce eşi benzeri duyulmamış bir dolandırıcılık olayı yaşandı. 4 çocuk annesi 55 yaşındaki Ş.C'nin Yüzüncüyıl mahallesindeki arsasına 2 bloklu bir site inşa edildi. Buradan 5 daire sahibi olan kadın, dairelerinden birini sattı, 3'ünü ise evli çocuklarına hediye etti. Geriye kalan bir daireyi ise Aralık ayında H.B isimli kişiye kiraya verdi. 

Güllerle dolandırdı!

Sevgilisi ile yaşadığı problemleri sık sık aynı sitede oturan ev sahibi Ş.C'ye anlatan H.B, ev sahibinin güvenini kazandı. H.B, Ocak ayında ise sevgilisinden ayrıldığını söyleyerek kiracı olduğu evden ayrıldı. 

Bu gelişmenin ardından Ş.C'nin evine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bir kurye tarafından çiçek geldi. Çocuklarının çiçek gönderdiğini düşünerek teslim alan ve kuryenin uzattığı kağıda imza atan S.Ç için kabus dolu günler o imza ile başladı.

Akşam çocukları geldiğinde çiçek göndermediklerini öğrenen Ş.C telaşa kapıldı. 3 gün sonra ise çiçekçiye ulaşarak annelerinin imza attığı iddia edilen kağıdı geri aldı. Çocuklar, kağıdı annelerine gösterdiklerinde Ş.C imzanın kendisine ait olduğunu söyledi. Ancak imza kendisinin değildi. 

kiracı dolandırıcılığı

Eski sevgili gerçeği ortaya çıkardı

H.B'nin sevgilisi Nuray F. Nisan ayında Ş.C'nin evine geldi. Bu esnada H.B'nin insanları dolandırdığını söyleyen eski sevgili '' Halil sana da senet yapmış, hiç imza verdin mi? '' diye sorunca gerçek ortaya çıktı. Ş.C imza vermediğini söyledi ancak kendisine  isimsiz birinden çiçek geldiğini ve boş bir kağıda imza attığını söyledi. 

e-Devlet'ine bakınca dolandırıldığını anladı

Nisan ayının sonunda kızı ile birlikte e-devlet hesabına girdi. Orada kendi adına açılan icra dosyasını gören Ş.C, H.B'nin 95 bin dolarlık senet için alacağı karşılığında Ş.C'in 5 ev, 1 otomobil ve 1 motosikletine haciz koydurduğunu öğrendi. 

H.B'ye ulaşan aile '' Ben annenize 95 bin dolar verdim '' cevabını alınca durumu hemen polise bildirdi. Kiracısı tarafından dolandırıldığını anlayan Ş.C ise yetkililerden yardım istedi. İcrayı durdurmak için 150 bin TL para yatırdığını ve parayı da başkalarından borç alarak ödediğini söyleyen Ş.C, konunun bir an önce çözülmesini istiyor. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@