Eşinin, anne babasının emekli maaşını alanlara bayram öncesi yapılacak ikramiye tutarları tıkla öğren

Emekli vatandaşlara ödenecek ikramiye tutarlarının belli olmasının ardından dul maaşı alanlar ile yetim maaşı ödenenlere ne kadar ikramiye ödeneceği de belli oldu. Bayram öncesi ikramiye ödemeleri.

Finans 22.04.2022 - 10:26 22.04.2022 - 10:26 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Emekli vatandaşlara bayram ikramiyesi ödemelerinde rakamlar netlik kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ödemelere dair son sözü söylediler. Emekliler yine 1100 TL ödeme alacaklar peki dul ve yetim maaşı alanlar ne kadar ödeme alacaklar? İşte o tablo..

ÇALIŞMA BAKANI RAKAMLARI AÇIKLADI

2022 yılı Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne kadar ödeneceğine ilişkin ilk açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. Birkaç gün önce katıldığı bir televizyon programında sorulara yanıt veren Bakan Bilgin, ikramiye konusuna değindi. 

Zam yapılması beklenen ikramiyelere ilişkin beklentilere yönelik bir açıklamada bulunmayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ödemelerin 1100 TL olarak yapılacağını söyledi. Zam beklentisine ilişkin ise gündemimizde yok yanıtını verdi. 

Bayram ikramiyesi ödemelerine ilişkin ilk resmi açıklamanın ardından ikinci bir açıklama geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da konuyu ele aldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'in hatırlatmalarına değinerek bayram öncesi ödemelerin 1100 TL olarak yapılacağının altını çizdi. 

DUL VE YETİMLER NE KADAR İKRAMİYE ALACAKLAR

Bir önceki senede olduğu gibi 1100 TL olarak ödenecek olan emekli bayram ikramiyelerinin ardından merak edilen bir diğer soru ise anne babasından yetim maaşı alanlar ile eşinden dul maaşı alanlara yapılacak ödemeler oldu. 

Yüzde 75 oranında hak sahipliği bulunan dul eşe 875 TL, yüzde 50 hak sahipliği olan dul eşe ise 550 TL bayram ikramiyesi ödenecek. Aynı şekilde yüzde 50 oranında hak sahipliği kapsamında yetim maaşı alanlara 550 TL, yüzde 25 hak sahipliği olanlara ise 275 TL ikramiye ödemesi yapılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@