Eski Bakan Yatırımcılara Sanal Arazi Tavsiyesi: Atı, Yatı, Katı Bırakın, Paranızı Tarlaya, Arsaya Yatırın!

Sanal arazi satışları tüm hızı ile sürerken konu hakkında bir açıklamada Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hakan Tartan tarafından yapıldı. Metaverse arsa nasıl alınır?

Emlak Haberleri 06.01.2022 - 13:59 06.01.2022 - 13:59 Gülcan Özer

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Milliyet Gazetesi Yazarı Hakan Tartan sanal arazi satışları hakkında yaşanan gelişmeleri bugünkü köşesine taşıdı. Metaverse evreni hakkında değerlendirmelerde bulunan Tartan esprili bir dille yatırımcılaran sanal arazi alma tavsiyesinde bulundu. 

Her geçen gün yükselen fiyatları ile dikkat çeken sanal araziler ve arsalar kurulan özel sanal platformlar üzerinden satışa sunuluyor. Bu platformlarda gerçek dünyaya uygun olarak hazırlanan alanlar parsellere bölünerek satılıyor. Tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi sanal arazi, arsa ve tarla fiyatları da bulunduğu konuma ve büyüklüğüne göre fiyatlanıyor. 

İSTANBUL'DA SATILIK ARSA VE TARLA İLANLARI KAPIŞ KAPIŞ SATILDI! 

Türkiye'de metaverse dünyasına dahil olurken özellikle de İstanbul'da satışa sunulan taşınmazlar için büyük bir talebin olduğu belirtiliyor. Satışa sunulan platformların büyük bir bölümünde İstanbul'da yer alan 3. köprü, boğaz köprüsü, Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı gibi önemli yapıların satıldığı, arsa ve tarlalar için de yoğun başvuru olduğu belirtiliyor. 

Konu hakkında esprili bir yaklaşımda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Milliyet Gazetesi Yazarı Hakan Tartan ise "Ben dededen, babadan kalma öğütleri dikkate alırım daha çok. Ne derler, ‘En karlı yatırım arsa, tarla’. Sonra değer kazanıyor ya... Türkiye gibi yerlerde her yer aşama aşama imara açılıyor ya... Benim kulağımda küpe. Metaverse diyorsanız illa, "Bize metaverse'le gel" diyorsanız, benim önerim net: Bırakın atı, yatı, katı... Bu dünyadan ilham alın, arsaya yatırın paranızı, tarlaya..." diyerek arsa ve tarla alın dedi. 

İstanbul'da boğaza nazır olan arsaların, Kanal İstanbul projesine yakın olan arazilerin ve tarlaların büyük bir bölümünün ise hızlı bir şekilde yatırımcılar tarafından satın alındığı belirtiliyor. 

NOT: Bu haber yatırım tavsiyesi değildir, Emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@