Eski İnşaatta Yapılan Tadilatta Hazine Bulundu!

Tarihi yapıda yapılan restorasyon çalışmasında gizli bir bölmeye saklanan metal kutu içerisinde Rus imparatorluğu dönemine ait hazine bulundu.

EMLAK MAGAZİN 20.08.2018 - 16:18 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Tarihi yapıda yapılan restorasyon çalışmasında gizli bir bölmeye saklanan metal kutu içerisinde Rus imparatorluğu dönemine ait hazine bulundu.

Söz konusu olay Rusya'da yaşandı. 19. yüzyılda inşa edildiği belirtilen bir binanın restorasyon çalışmalarını yürüten işçiler tarafından bulunan metal kutu hemen arkeoloji yetkilileri tarafından koruma altına alındı. Metal kutunun içerisinde yer alan altın paraların tarihi değerlerinin son derece yüksek olduğu öğrenilirken yine kutunun içerisinde parasal değeri son derece yüksek olan belgeler olduğu de iddia edildi. 1941 Yılında Saklanmış Metal kutuyu bulan işçilerin haber vermesi ile olay yerine gelen Rus arkeoloji yetkilileri metal kutunun içerisinden çıkan altın paraları ve diğer belgeleri inceleyerek kutunun duvarın içerisine 1941 ya da 1942 yıllarında gömüldüğü tahmininde bulundular. Kutunun içerisinden çıkan altınların değeri 15 bin dolar olarak hesaplanırken tarihi belgelerin değeri için ise araştırmalar devam ediyor. Kutudan çıkan altınların Rusya'da yer alan bir müzede sergileneceği öğrenilirken altın paralardan bazılarının koleksiyonerler tarafından arandığı için daha yüksek fiyatlara satılabileceği de iddia ediliyor. 

emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@