Eskişehir'de Kamu Lojmanları Boş Kaldı! Çürümeye Yüz Tutan Bina İçin Öneri Gecikmedi!

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde kamuya ait lojmanlar terk edilerek boş kaldı. İYİ Parti'den kullanılmayan lojmanlar için herkesi sevindirecek bir öneri geldi.

Eskişehir'de Kamu Lojmanları Boş Kaldı! Çürümeye Yüz Tutan Bina İçin Öneri Gecikmedi!

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde kamu kurumlarına ait lojmanlar terk edilerek çürümeye başladı. Lojmanlardan 10'u Maliye Bakanlığına, 12'si Milli Eğitim Bakanlığına, 6'sı Adalet Bakanlığına, 40'ı Milli Savunma Bakanlığına ve 10'u ise Tarım Bakanlığına ait.

İYİ Parti Eskişehir Sivrihisar ilçe Başkanı Recep Toptaş, kaderine terk edilen kamu lojmanlarıyla ilgili konuştu. Toptaş, kamu kuruluşlarına ait olan 78 lojmanın büyük bir kısmının boş olduğunu ve atıl durumda olduğunu belirterek, bu lojmanların öğrencilere ya da ihtiyaç sahibi ailelerin kullanımına sunulmasını talep etti.

LOJMANLAR BOŞ KALDI

Sivrihisar ilçesinde terk edilen kamu lojmanlarının kullanılmaması zamanla binanın dış cephesinin aşınmasına neden oldu. Lojmanların neden kullanılmadığı konusunun üzerine giden İYİ Parti Eskişehir Sivrihisar ilçe Başkanı Recep Toptaş, teknoloji çağının yenilikleri ile memur sayısında azalma yaşandığı bu nedenle de lojmanlara talebin azaldığını söyledi.

eskişehir sivrihisar

ÖĞRENCİLERE VERİLSİN

Konu hakkındaki açıklamalarını sürdüren Toptaş, Sivrihisar ilçesinde son dönemde kiralık ev bulmanın zorlaşmasının altını çizerek lojmanların öğrencilere ya da maddi durumu yetersiz olan ailelerin kullanımına sunulmasını talep etti.

İlçedeki kira fiyatlarına dikkat çeken Toptaş, kiraların 1500 - 2000 lira aralığında olması nedeniyle memurların, öğrencilerin ve dar gelirli ailelerin kiralık ev bulmakta zorluk çektiğini belirtti.

Devletin yıllar önce zorluklar içerisinde inşa ettiği binaların son dönemde metruklaştırılması ve bakımsızlıktan çürümeye terk edilmesi karşısında üzüntü duyduğunu aktaran Toptaş, binalara gerekli bakımların yapılarak vatandaşların kullanımına açılmasını önerdi.

Son dönemde vatandaşların yaşadığı ekonomik zorluklar artık kira ödemelerini bile aksatıyor. Bu sebeple lojmanların boş kalmasının vicdanları sızlattığını vurgulayan Toptaş, binaların kısa sürede ihtiyacı olan vatandaşlara verilmesini beklediğini dile getirdi.

SONRAKİ HABER