Esnafa 6 Ay Ertelemeli 50 Bin Liraya Kadar Can Suyu Kredisi Müjdesi Geldi, Başvuru Başladı!

Pandemi döneminin en çok mağdur ettiği kesimler arasında yer alan esnaflar için can suyu kredisi başvurusu başladı. TESK esnaf kredisi başvuru detayları!

Esnafa 6 Ay Ertelemeli 50 Bin Liraya Kadar Can Suyu Kredisi Müjdesi Geldi, Başvuru Başladı!

Koronavirüs salgını nedeni getirilen zorunlu kısıtlama kararları en çok küçük esnafı zor durumda bırakmış, kapatılan işyerleri nedeni ile büyük ciro kaybı yaşayan esnafa farklı isimler altında kredi destekler ile kira yardımı ve ciro kaybı desteği gibi farklı ödemeler yapılmıştı.

Pandeminin beklenenden uzun sürmesi nedeni ile yapılan destek ödemeleri yetersiz kalırken esnafın içerisinde olduğu sıkıntılı dönemden kurtulmasını sağlamak adına meslek kuruluşları da bankalar ile kredi sözleşmeleri imzalamaya başlamıştı. Bu anlaşmalardan biri de TESK ile Şekerbank arasında imzalanmıştı.

TESK İLE ŞEKERBANK ARASINDA İMZALAR ATILDI! ESNAFA 50 BİN TL 6 AY ÖDEMESİZ DÖNEMLİ CAN SUYU KREDİSİ VERİLİYOR

Türkiye'nin en büyük konfederasyonları arasında yer alan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) ile en büyük özel bankaları arasında yer alan Şekerbank arasında atılan imzalar ile esnafa 6 ay ertelemeli kredi müjdesi geldi. İmzalanan ortak protokol kapsamında TESK üyesi olan esnafların yararlanacağı kampanyada hem 6 ay ödemesiz dönemli kredi desteği sağlanacak hem de çok sayıda hizmetten ücretsiz olarak yararlanma imkanı sunulacak.

tesk-kredisi

TESK KAPIMIZ ESNAFA AÇIK KREDİ DESTEK PAKETİ İLE SUNULAN AVANTAJLAR NELER?

Normal piyasa faiz oranlarına oranla daha düşük faiz oranları ile kredi kullanma imkanı,

36 ay vadeli kredi desteği,

6 ay ödemesiz dönemli 50 bin liraya kadar kredi,

5 bin liraya kadar kredili mevduat hesabı ve üreten kredi kartı kullanma imkanı,

İnternetten ücretsiz EFT ve havale yapma imkanı (1 sene süresince),

Ücretsiz POS İnaktiflik kullanma hakkı,

Alınacak ilk 10 yapraklı çek karnesi için çek Karnesi ücret muafiyeti.

şekerbank-tesk-kredisi

ESNAFA CAN SUYU KREDİSİ İÇİN ŞEKERBANK ESNAF KREDİSİ BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

Esnaf kredisi başvurusu için aranılan tek şart kredi başvurus uyapacak olan esnafın TESK üyesi olmasıdır. Söz konusu kredi kampanyası sadece Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) üyelerine özel olarak düzenlenen bir kredi kampanyasıdır.

Banka başvurular için kefil ve ek koşul talep etmezken yapılan teminatsız kredi için kişinin kredibilitesine göre ek teminat ya da kefil talep edilebileceği bilgisine de açıklama metninde yer verildi.