Esnafı sevindirecek haber! 0 faizle 100 bin TL 1 yıl geri ödemesiz kredi desteği!

İstanbul’da meydana gelen sel felaketinde zarar gören esnaf için yetkililer harekete geçti. Devlet esnafın zararlarını gidermesi için yeni bir kredi desteği için düğmeye bastı.

GÜNDEM 20.08.2019 - 15:05 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

İstanbul’da meydana gelen sel felaketinde zarar gören esnaf için yetkililer harekete geçti. Devlet esnafın zararlarını gidermesi için yeni bir kredi desteği için düğmeye bastı.

İstanbul’da geçtiğimiz gün meydana gelen sel felaketi sonrasında yetkililer mağdur olan esnaf için harekete geçti. Binlerce liralık zarara uğrayan esnafa devlet destek vermeye hazırlanıyor.0 FAİZLE 100 BİN TL KREDİ DESTEĞİSosyal medya platformu twitter üzerinden esnafa destek verileceğini açıklayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla, sel felaketinden dolayı zarar gören esnafa KOSGEB tarafından 100 bin TL'ye kadar 0 faizli ve 1 yıl geri ödemesiz kredi verileceğini duyurdu.CUMHURBAŞKANI TALİMATIYLA DESTEK VERİLECEKSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, sel felaketinden etkilenen Eminönü esnafına ilgili kuruluşumuz KOSGEB’in “Acil Destek Programı” kapsamında 100.000₺’ye kadar 0 faizli ve 1 yıl geri ödemesiz kredi veriyoruz.” İfadelerini kullandı.VATANDAŞLAR İMAMOĞLU’NUN TATİL YAPMASINA TEPKİ GÖSTERDİDevletin vereceği desteği açıklayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıklamasının altına bazı kullanıcılar incelemelerin ardından tatiline geri dönen İmamoğlu’na göndermede bulunarak, “Birileri de tatilden fırsat bulursa İstanbul’un sorunlarıyla ilgilenecek inşallah. Devlet çalışıyor.” yorumunda bulundu. Ayrıca bir başka kullanıcı da, “Sayın Bakan,Ekrem efendiye'de sorulsun Bodrum tatili için para lazım mıymış?” ifadelerini kullanarak şuanda tatilde olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tatil yapmasına dikkat çekti.

 Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@