Esnafın Nakit Sıkışıklığına Çözüm TESKOMB’ten Geldi! Başvuru Yapan Tüm Esnafların Hesabına Anında 500 Bin TL Aktarılacak

Pandemi döneminden bu yana maddi yetersizlikler ile boğuşan esnafın imdadına TESKOMB kredileri yetişti. Halkbank ile yeni bir protokol imzalayan TESKOMB, 500 bin TL’ye kadar esnaf kredisi vermeye başl

Finans 24.04.2022 - 11:58 24.04.2022 - 12:00 Duygu Dilan Duman

Özellikle pandemi günlerinde artmaya başlayan maliyetleri nedeniyle teker teker kepenk indirmeye başlamış olan esnafın nakit sıkışıklığını gidermek için harekete geçen Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri (TESKOMB), Halkbank ile geliştirdiği bir kredi paketi ile esnafa can suyu olmaya başladı. Hibe ve faizsiz kredileri ile esnafı her dönem destekleyen TESKOMB ve Halkbank iş birliği 2022 yılı esnaf kredisinin detaylarını da kamuoyu ile paylaştı.

Esnafın pandemi ile başlayan ve küresel enflasyon ile devam eden nakit sıkışıklığını gidermek, özellikle küçük ve orta ölçekli esnafın rekabet içerisinde kalabilmesini sağlamak için harekete geçmiş olan Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri (TESKOMB), Halkbank ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucunda başvuru yapan esnafa 500 bin TL’ye varan krediler vermeye başladı. Taşıt alımlarından işyeri alımlarına kadar esnafı desteklemeye devam eden TESKOMB, konuyla ilgili detayları da esnaflar için açıkladı.

TESKOMB ile Halkbank İş Birliğinde Esnafın Kredisi Hazır

Uzun vade ile esnaf kredisi sunan TESKOMB, aynı zamanda Halkbank aracılığıyla da kredi vermeye başladı. Halkbank aracılığıyla verdiği kredilerde şimdiye dek 150 bin TL üst limitini kullanan TESKOMB, bu kredinin limitini ise 200 bin TL’ye çıkardı. Bunun yanı sıra TESKOMB ile Halkbank iş birliği sonucu veren taşıt ve konut kredilerinin limitleri de yükseltildi.

TESKOMB ile Halkbank Esnafa Özel Taşıt ve Konut Kredisi Vermeye Başladı

halkbank-8

Esnafların maddi kayıplarını telafi edebilmesi ve yeni alımları için nakdi sıkışıklığını giderebilmesi için harekete geçen Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri (TESKOMB), kredi limitini 500 bin TL’ye yükseltti. Esnaflara yönelik iki ayrı kredi paketi açıklayan TESKOMB, sıfır araç alımları için 60 ay vade ile 500 bin TL’ye kadar düşük faizli kooperatif araç alım kredisi ile 120 ay vade ile 500 bin TL düşük faizli işyeri satın alma kredisi vereceğini resmen duyurdu.

Halkbank ile TESKOMB Esnaf Kredi Limitlerini Yükseltti

Esnaf ve sanatkarlara özel olarak sıfır faizli kredi sağlayan kurumlardan biri olan Halkbank 202 yılında esnaflar için hem Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri (TESKOMB) hem de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme Başkanlığı (KOSGEB) ile iş birliğine gitti. Yeni esnaf kredilerinin limit ve vade gibi detaylarını açıklayan Halkbank, esnafa işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için 275 bin TL’ye varan finansman desteği sağlamaya başladı. TESKOMB ile verdiği 500 bin TL’lik mortgage kredisinin yanı sıra kendi bünyesinden de işyeri ve taşıt alımına yönelik de kredi vermeye başlayan Halkbank, bu kredisinin limitini ise tam olarak 1 milyona çıkardı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@