Ethereum Rakibi Avax için Uçuş Başladı! Fiyatlar Neden Aniden Yükseldi?

Kripto para piyasasında AVAX son yükselişi ile oldukça dikkat çekti. Bu süreçte Ethereum rakibi olarak gösterilen altcoinin neden yükselişe geçtiği ve değer kazandığı merak ediliyor.

Finans 18.12.2021 - 10:40 18.12.2021 - 10:41 Elif İşçi

Coinlerin geleceği hala tartışılırken, yaşanan yükselişler ve elde edilen kazançlar dikkat çekmeye devam ediyor. Akıllı sözleşmeler platformu içerisinde geçtiğimiz günlerde USD Coin için destek açıklayan finans şirketi Circle’ın bu açıklamasının hemen ardından Avax ciddi bir yükseliş trendi içerisine girdi. Avax uzun bir süredir Ehereum rakibi olarak gösteriliyor.

AVAX İKİ GÜN İÇERİSİNDE CİDDİ BİR YÜKSELİŞE GİRDİ!

Avax geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamalar sonrasında finans protokolleri, kurumsal uygulamalar ve NFT geliştiricileri için işlemlerin daha sorunsuz hale gelmesini sağlamak, ödeme çeşitliliğini artırmak için yeni bir entegrasyon duyurduğunu açıkladı.

Finans şirketi olan Circle ise konu hakkında bir açıklama yaptı. Bu açıklama sonrasında alınan kararın, kripto para piyasasında ve gelişe teknolojiler içerisinde son derece hızlı bir şekilde büyüyen ekosistemin bir parçası olduğu ve katılımcılara fırsat sağlayabileceği ifade edildi.

Circle tarafından yapılan açıklamalar bununla da sınırlı kalmadı. Yeni bir duyuru yaptı. Bu duyuruya göre Ethereum uyumlu olan varlıkların oluşturulması için ortaya konan akıllı sözleşme Blockchain’i olan Avalanche’ın bundan sonraki süreçte C-Chain’de de aktif olarak mevcut oalbileceği belirtildi. Yapılan duyuru Avax yatırımcılarını oldukça heyecanlandırdı. Bu süreçte 78.80 dolardan birden hızlanarak 109.13 dolara kadar çıktığı belirlendi. Şimdilerde ise biraz daha sakinleştiği görülüyor ancak yükseliş hız kesmeden devam ediyor. Avax aktif olarak 102.02 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

YENİ AVAX RAPORU YAYINLANDI

Ethereum Rakibi Avax için Uçuş Başladı! Fiyatlar Neden Aniden Yükseldi?2

Bank of America tarafından konu hakkında yapılan inceleme üzerine yeni bir rapor yayınlandı. Bu araştırma raporu içerisinde akıllı sözleşme platformu olarak görev yapan Avalanche çin Ethereum’a uygun bir alternatif proje olabileceği düşünülüyor.

Avax ödeme sistemleri içerisinde, oyunlari kripto para varlıklar, NFT projeleri için AVAX’ın son derece etkili bir Ethereum alternatifi olacağı düşünülüyor. Güvenli olmasının yanı sıra aynı zamanda düşük maliyetler sağlaması nedeniyle bir adım öne çıkıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@