Ethereum Yeniden Yükselişe Geçti! Kripto Para Biriminin Yükselişi Devam Edecek mi?

Kripto para piyasasında ikinci sırayı alan Ethereum üzerinde yükseliş devam ediyor. Kripto para biriminin bundan sonraki hedefi ne olacak?

Finans 16.12.2021 - 10:24 16.12.2021 - 10:26 Elif İşçi

Kripto paralar denildiği zaman Ethereum işlem hacmi ile piyasada ikinci sırayı almaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüş sonrasında ciddi bir ivme kaybetmiş ve yatırımcıları korkutmuştu. Bu düşüşün devam edeceğini düşünen pek çok yatırımcı süreç içerisinde panik satışları gerçekleştirmeye başladı.

Ancak korkulduğu gibi olmadı ve kripto para birimi hızla yükselmeye başladı. şimdiye kadar vermiş olduğu kayıplarını toplayarak yeniden kısa süre içerisinde eski gücünü elde etti. Özellikle son bir günlük süreçte yüzde 5’ten daha fazla artış kaydettiği belirlendi.

ETHEREUM YENİDEN 4 BİN DOLARIN ÜZERİNE ÇIKTI

Ethereum Yeniden Yükselişe Geçti! Kripto Para Biriminin Yükselişi Devam Edecek mi?2

Ethereum üzerinde yaşanan artış sonrasında önce 3.850 dolar ve daha sonra 3.920 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıkmayı başardı ve ardından hız kazandığı öğrenildi. Şimdilerde Ethereum ciddi bir işlem hacmi kazanmış gibi görünüyor. Yaşanan artışın devam etmesi üzerine 4.000 dolar seviyelerinin üzerine çıkmayı başardı.

ETHEREUM FİYATLARI ÜZERİNDEKİ ARTIŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Popüler kripto para birimlerinden biri olması nedeniyle yatırımcılar tarafından takip edilmeye devam ediyor. Yaşanan düşüş sonrasında kripto para biriminin üzerinde ciddi bir toparlanma süreci de başladı. Dün akşam saatlerinde Ethereum 3.850 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarak 4.000 dolar seviyesini almayı başardı.

Düşüş trendi devam ederken yaşanan yükseliş sonrasında da son derece büyük bir kırılma gerçekleştirildiği öğrenildi. Boğalar ise süreç için harekete geçtiler. Ethereum fiyatında meydana gelen 4.175 dolar seviyelerinden 3.666 dolar seviyelerine kadar gerçekleşen düşüş sebebiyle yüzde 50 oranındaki geri çekilme seviyesini yeniden yükseltmek için çaba içerisine girdiler.

Analistler tarafından süreç devam ederken bir sonraki kritik seviyenin ise 4.080 dolar sevitelerinde yer aldığı ifade edildi. Bu durumun sürmesi halinde çok geçmeden yeni bir yükselişin yaşanabileceği düşünülüyor. Uzmanlar Ethereum konusunda son derece umutlu olduklarını dile getirdiler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@