Ev Alacaklar Dikkat! Konut Fiyatları Nerede Yükseldi, Hangi İlçelerde Düştü?

TÜİK Konut Satış İstatistikleri açıklandı. Konut yatırımı yapan kişilerin kazanç tablosu ile konut fiyatları düşen ve yükselen ilçeler listesi!

Yatırım Rehberi 20.06.2019 - 12:36 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

TÜİK Konut Satış İstatistikleri açıklandı. Konut yatırımı yapan kişilerin kazanç tablosu ile konut fiyatları düşen ve yükselen ilçeler listesi!

Ev sahibi olmak isteyen kişiler için konut fiyatları azalan talebe bağlı olarak yaşanan düşüş nedeni ile halen cazibesini korumaya devam ediyor. TÜİK Konut Satışları Açıklandı, Konut Satışları Düştü TÜİK tarafından açıklanan Gayrimenkul İstatiği rakamlarına göre konut satışlarında yaşanan düşüş artarak devam ediyor. Bu yılın ilk 6 ayını kapsayan rakamlara göre ise bazı ilçelerde konut fiyatları düşerken bazı ilçelerde ise yükseldi. Döviz, Borsa, Altın Ya Da Gayrimenkul! Hangi Yatırım Aracına Yatırım Yapmalı, Ne Almalı, Ne Satmalı?Her geçen gün biraz daha daralan ekonomi yaşamı zorlaştırırken vatandaş kara kara elindeki sınırlı parasını hangi yatırım aracına yatıracağını düşünüyor. Şu anda pek çok kişi döviz yatırımını tercih etsede gayrimenkul uzmanları düşen konut fiyatları nedeni ile en cazip yatırım aracının halen konut olduğunu iddia ediyor. Açıklanan istatistiklere göre İstanbul Bağcılar'da konut fiyatları yükselirken Beykoz'da ise konut fiyatları düştü. 2019 yılının ilk 6 aylık döneminde dikkate alındığında İstanbul Bağcılar'da konut fiyatları yüzde 10 oranında artış gösterdi. Yani 2018 yılının son aylarında Bağcılar'dan ev alan kişiler Haziran ayında yüzde 10 kazanç elde etti. Konu hakkında açıklama yapan Emlak Uzmanı Akif Yarış "Arka tarafımız Göztepe Mahallesi. Göztepe'de 3+1 daire fiyatları normalde 400 bin lira olması gerekirken 500 - 600 bin liralara satılıyor. Bağcılar halen konut yatırımı için en uygun bölge olarak öne çıkıyor. Bağcılar'ın değerlenmesinde hem çevresel faktörler hem de yeni yapılan binaların büyük etkisi bulunuyor. Buraya yapılan hastaneler ve metronun gelmesi ile konut fiyatları yüzde 10 arttı" dedi. İstanbul'da konut fiyatları yükselen ilçeler arasında Adalar ve Zeytinburnu ilçeleri de yer alırken bu ilçelerde 6 aylık dönemde konut fiyatları yüzde 8 oranında arttı. İstanbul'da konut fiyatları düşen ilçeler ise Beykoz ve Eyüp ilk iki sırada yer aldı. Beykoz'da ev fiyatları yüzde 39 oranında düşüş gösterirken Eyüp ev fiyatları ise yüzde 35 oranında geriledi. Beykoz villa fiyatları ise yarı yarıya değer kaybetti. Geçen sene Beykoz'da 2 milyon liraya satılan villalar bu sene 1 milyon liradan alıcı beklemeye başladı. İzmir'de en çok değer kazanan ilçe Narlıdere olurken en çok değer kaybeden ilçe konut fiyatlarının yüzde 10 değer kaybettiği Balçova oldu. Ankara'da en çok değer kazanan ilçe Kahramankazan olurken Kahramankazan konut fiyatları yükselişini sürdürdü.  Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@