Ev Alacaklar Hangi Konut Kredisi Kampanyalarını Değerlendirmeli? 2021 Sonunda Sona Eriyorlar

Bankaların konut kredisi için süre gelen ve başvuruları devam eden kampanyaları bulunuyor. Birçoğu 31 Aralık tarihinde sona erecek olan kampanaların çoğu düşük faiz imkanı sunuyor.

Ev Alacaklar Hangi Konut Kredisi Kampanyalarını Değerlendirmeli? 2021 Sonunda Sona Eriyorlar

Konut kredisi ile ev alınmak istendiği zaman bankaların standart kredi paketleri inceleniyor. Ancak vatandaşların kullanabileceği ve daha düşük faiz oranı sunan bazı kenarda kalmış kampanyalarda bulunuyor. Bankaların bu kampanyaları düşük faiz imkanı sunarken kullanımı özel şartlara tabi oluyor. 2021 sonuna kadar geçerli olan kampanyaları ise haberimizde derledik.

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDEN KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI

Başvuru süreci devam eden konut kredi kampanyalarının ilk sırasında banka konutları satışları için sunulan faiz oranları bulunuyor. Listenin ikinci sırasında bankaların anlaşmalı konutlar için sağladığı kredi faiz oranları bulunuyor. Bankalar ayrıca konutların durumuna göre de konut kredisi kampanyası sunuyorlar. İşte ev almadan önce incelenmesi gereken o kampanyalar.

Bina Yapısına Göre

Konutların enerji kimlik belgesinin A sınıfı olması durumunda Vakıfbank yeşil ev konut kredisi sağlar. Bu kredi kullanımında müşteriler 120 ay vadeli ve yüzde 1.25 faiz oranlı kredi kullanabilirler. Enerji kimlik belgesi B sınıfı olan müşteriler ise yüzde 1.29 faizle konut kredisi kullanabilecekler.

Konut Durumuna Göre

Sıfır konut alacaklar için Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank müşterilerine yüzde 1.20 aylık faiz oranı ile konut kredisi kullanımı sağlayacaklar. Bu konut paketinde vade süreci 120 ay konut kredisi limiti ise yüzde 90'dır.

Apartman İnşa Durumuna Göre

Apartmanın kentsel dönüşüm projesi kapsamında olması ve Vakıfbank tarafından ilan edilen hak sahipliği listesinde yer alanlar (e sahibi ve kiracıları kapsayan hak sahipliği durumlar var) bakanlık destekli konut kredisi çekerler. Bakanlık yüzde 0.33, yüzde 0.37 ve yüzde 0.41 destek vererek yüzde 0.88, yüzde 0.92 ve yüzde 0.96 aylık faizle konut kredisi sağlar. Kredi limiti 200.000 TL'dir.

Banka Anlaşmasına Göre

Bankaların anlaşmalı olduğu sıfır konut projelerinden ev alacaklara 0.99'dan başlayan aylık faiz oranları ile 120 ay vadeli konut kredisi verilir.

Banka Konutları için

Bankala konutları almak isteyenlere her banka kendisine özel faiz oranlarıyla kredi sağlar. Bankalar konutların satılması için düşük faizli esnek ödeme planları ödeme ertelemeli olanaklar sunarlar. 2021 yılında en düşük oranlı kampanya bu alanda oldu. Türkiye Finans banka konut alımlarında 0.69 ve 0.79 kar payı ile konut finansmanı sağlayacaklar.

SONRAKİ HABER