Ev Alacaklara Fiyat Uyarısı! Şimdi Alan Yüzde 65 Kazanır

KONUTDER Başkanı Altan Elmas konut sektöründe fiyatları ele aldı. Elmas değerlendirmesinde fiyatların artacağını ifade ederek ev almak için doğru zamanın şuan olduğunu söyledi.

Emlak Haberleri 08.11.2021 - 17:09 08.11.2021 - 17:09 Mustafa KARAGÖZ

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas, A Para canlı yayınına katıldı. Emlak sektörünün geleceğini ele alan Elmas fiyatlarda yaşanabilecek değişimleri ele aldı. Konut fiyatlarının artabileceği uyarısında bulunan Elmas yatırım amaçlı alanların pişman olmayacağını söyledi. 

YATIRIM AMAÇLI KONUT ALMAK İSTEYENLERE SEKTÖR İÇİN TAVSİYE

KONUTDER Başkanı Altan Elmas konuşmasının başında şuan da oluşan fiyatlandırmayı ele aldı. Konut fiyatlarının şuan yüzde 35 oranında arttığını ifade eden Elmas, ancak maliyetlerin yüzde 100 arttığını söyledi. İnşaat malzemelerinden örnek veren Altan Elmaz, sadece demir fiyatlarının bir ay içinde 7300 TL'den 8300 TL'ye yükseldiğini söyledi. Sektör içinde inanılmaz bir fiyat artışı olduğunun altını çizen Altan Elmas, sunulan imkanları anımsattı. 

Konut kredisi oranlarının yüksek olduğunu ancak kredi oranları düştüğünde fiyatların artacağını ifade eden Elmas, örnek verdi. Yüzde 1.35'ten yüzde 1.00'e inen faizlerin konut sektöründe yüzde 30'luk zam anlamına gelebileceğini söyledi. Elmas vatandaşların şuan yüksek faizle kredi kullanmaları durumunda bile ilerde faizler düştüğünde yapılandırma haklarının olduğunu söyledi. 

Konut Fiyatlarında Beklenen Değişim

Konut fiyatlarının kasım sonrası nasıl bir değişim geçireceğine dair ise ise KONUTDER Başkanı Altan Elmas "Her halükarda maliyet artışları konut fiyatlarına yansıyacak. Önümüzde yüzde 60-65'lik maliyetin yansıması gereken bir rakam söz konusu. Tabii bu 1 ayda 2 ayda yansıyacak bir rakam değil. Onu yaparsak da satamayız kimseye. Dolayısıyla böyle mecburen aylara bölerek satacağız. Bundan sonra konut almadığınız her ay yüzde 5 daha pahalıya alacaksınız." ifadelerini kullandı. 

Elmas konuşmasının sonunda ise konut almak için doğru bir zaman olduğunu söylerek arzın da az olduğunu ifade etti. Ayrıca Elmas konut fiyatlarının aylık yüzde 4 ile yüzde 5 oranında artabileceğini de sözlerine ekledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@