Ev Alan Yabancıya Vatandaşlık Sağlayan Türk Vatandaşlığı Kanunu Uygulama Yönetmeliği Değişti!

Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Ev Alan Yabancıya Vatandaşlık Sağlayan Türk Vatandaşlığı Kanunu Uygulama Yönetmeliği Değişti!

Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Noter sözleşmesi ile ev alan yabancıya vatandaşlık verilecek!

Türkiye'de biriken konut stokunu bitirmek için ev alan yabancıya vatandaşlık verilmesi sınırı 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülmüş ve karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.7 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazete ile beraber Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (Karar Sayısı: 418) yayımlanarak ilk yönetmelikte bazı değişiklikler yapıldı.Tapu Alınmadan Noter Onaylı Konut Satış Sözleşmesi Yapanlara Vatandaşlık Hakkı Geldi!Markalı konut projeleri ve lansman dönemlerinde konut alan yabancılara hemen vatandaşlık verilmesini sağlayacak olan yasal düzenleme ile 250 bin dolara konut satın alan ibaresinin yanına "veya kat mülkiyeti ya da kat irtifakı kurulmuş, en az 250.000 Amerikan Dolan veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk Lirası tutan peşin olarak yatınlan taşınmazın satışının vaat edildiğine dair noterden düzenlenen sözleşmenin üç yıl süreyle devri ve terkini yapılmayacağı taahhüdüyle tapu siciline şerh edildiği" ibaresi eklendi.Yeni yönetmelik bugünden itibaren uygulamaya girdi. Yani bundan sonra noterden konut satışı için sözleşme düzenleyen ve en az 250 bin dolarlık konut alan yabancılara vatandaşlık verilmesinin önü resmen açılmış oldu. Karar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayımlandı ve yabancılara konut satışı daha cazip hale getirilmiş oldu.Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair YönetmelikEv Alan Yabancıya Vatandaşlık Sağlayan Türk Vatandaşlığı Kanunu Uygulama Yönetmeliği Değişti! - Resim 1Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"