Ev Almadan Ziraat Bankası Hesabı Açana Devletten 26.995 TL Hibe Para Yardımı

Yükselen konut fiyatları nedeni ile ev sahibi olmak zorlaşırken ev almak isteyenlere devlet desteği geldi. Ev almadan Ziraat Bankası hesabı açana devletten 26.995 TL hibe para yardımı...

Emlak Haberleri 16.06.2022 - 09:27 16.06.2022 - 09:27 Gülcan Özer

Vatandaş yükselen konut fiyatları nedeni ile ev sahibi olmakta her geçen gün biraz daha zorlanırken ilk kez ev sahibi olana devlet desteği müjdesi geldi. Ev almadan önce Ziraat Bankası konut hesabı açan kişilere devlet düzenli para biriktirmeleri şartı ile geri ödemesiz ve karşılıksız para yardımı yapacak. 

Ziraat Bankası üzerinden konut hesabı açan kişilere hibe para yardımı için aranılan şartları taşımaları ve kendilerinden istenilenleri yapmaları durumunda biriktirmiş oldukları paranın yanı sıra aynı zamanda evlerini alırken devletten de hibe para yardımı alacaklar. Böylelikle vatandaşın ev sahibi olmak için para biriktirmesi yani tasarruf etmesi teşvik edilirken konut peşinatı bulma konusunda yaşanan sorunlarda çözülecek. 

ZİRAAT BANKASI DEVLET DESTEKLİ KONUT HESABI 2022!

Pek çok kişi ev sahibi olmak isteyen kişilere verilen devlet desteğinden habersiz durumda yastık altı birikim yapmaya çalışırken konut hesabı olan bankalar üzerinden birikim yapan kişilere ise devlet hibe para yardımı yapıyor. İlk kez ev sahibi olanlara ve tek konut almak isteyen kişilere yönelik olarak başlatılan kampanya kapsamında düzenli para birikimi yapanlar biriktirdikleri paraya ek olarak bir de devletin verdiği hibe para yardımını almaya hak kazanıyor. 

konut hesabı şartları

KONUT HESABI NEDİR, NASIL AÇILIR?

Devletin vatandaşın kendi birikimleri ile ev sahibi olmasını ve konut satın almak isteyen kişileri tasarrufa yönlendirdiği mevduat hesaplarıdır. Vadeli ve vadesiz olarak açılabilir. Yani isteyen kişiler birikim yaptıkları sürece biriktirdikleri para üzerinden aynı zamanda faiz getirisi de kazanabilir. Türk vatandaşı olan ve ilk kez ev alacak olan kişiler düzenli para biriktirmeleri durumunda yararlanır. 

ziraat aylık taksit ödemeleri

KONUT HESABINA AYLIK EN AZ / FAZLA KAÇ TL YATIRABİLİR, 2022 TOPLU PARA YATIRMA SINIRI KAÇ TL?

Hesapta düzenli para birikimi esas olduğu için toplu para yatırma sınırı uygulanır. İlk kez konut hesabı açan kişiler tek seferde 2022 yılı için 84 bin 850 TL para yatırabilir. Aylık taksit tutarı en az 707,09 TL ve en fazla 2 bin 121 TL olabilir. 

ziraat konut hesabı ödeme

İLK KEZ EV ALANA KONUT DESTEĞİ, DEVLETTEN HİBE PARA YARDIMI 2022 KAÇ TL?

İlk kez ev alanlara devlet desteği hesapta biriktirilen para üzerinden ödenmekte olup en az 26 bin 995 TL ve en fazla 31 bin 149 TL olarak ödenmektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@