Ev Almak İsteyenler Dikkat! Konut Fiyatları Kademeli Olarak Yükselecek

Ev satın almak isteyen kişiler için bir uyarıda Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa'dan geldi. Apa konut satın almak isteyen kişileri konut fiyatlarına gelecek zam hakkında uyardı.

Emlak Haberleri 10.09.2018 - 12:15 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Ev satın almak isteyen kişiler için bir uyarıda Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa'dan geldi. Apa konut satın almak isteyen kişileri konut fiyatlarına gelecek zam hakkında uyardı.

Apa yapmış olduğu açıklamasında konut satışlarının düşük seyretmesi nedeni ile müteahhitlerin zam yapmadığını, ancak konut stoklarının tükenmesi ile beraber konut fiyatlarına kademeli olarak zam geleceğini söyledi.Konut Fiyatları Yüzde 30-35 Arasında Zamlanacak Konut fiyatlarına zam yapılmasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Apa, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu koşullardan kaynaklı artışların yanı sıra, demir başta olmak üzere inşaat maliyetlerine son 1 yıl içerisinde ciddi oranlarda zam yapıldı. Ancak buna karşın, konut satış fiyatları aynı seviyesini koruyor.İnşaat şirketleri, maliyet artışlarını henüz sattıkları dairelere yansıtmadı. Herkesin fedakarlık yaptığı bir süreçten geçiyoruz. Biz geliştiricilerde elimizden geleni yapıyoruz ama ev fiyatlarının önümüzdeki dönemde yüzde 30-35 aralığında artması kaçınılmaz olacaktır.Dolayısıyla, konut almayı düşünen vatandaşımız için, şu dönemin, en uygun zaman olduğunu belirtmek istiyorum. Bu dönemde konut alan kesinlikle karlı çıkacaktır. Fırsat dönemini gerek yatırımcıların, gerek oturumcuların iyi değerlendirmelerinde fayda var” diyerek uyarıda bulundu.Vatandaş Köşeye Sıkıştı, Ev Almak İsteyenler Ne Yapacak?Ev almak isteyen kişiler ise yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile köşeye sıkışmış durumdalar. Konut fiyatlarına gelecek zamdan haberdar olan vatandaş yine de yüksek olan oranlar nedeni ile kredi çekmekten kaçınıyor. Çünkü şu anda 200 bin lira kredi kullanan kişilerin bankalara kredi geri ödemesi en düşük 450 bin lira seviyesinde bulunuyor. Bu seviyeden kredi çekmek istemeyen kişiler büyük bir umutla kredi faiz oranlarına hükümetin müdahale ederek kamu bankalarından indirimli konut kredisi kullandırmasını bekliyor. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@