Ev Almak İsteyenler Dikkat! Konut Fiyatları Yükselecek Elinizi Çabuk Tutun

Ev alma fırsatı için kritik uyarı geldi. Düşen konut kredisi faiz oranları ev sahibi olmak için uygun koşulu yaratırken konut fiyatları yükselmeden vatandaşın elini çabuk tutması gerekiyor!

EMLAK HABERLERİ 27.07.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Ev alma fırsatı için kritik uyarı geldi. Düşen konut kredisi faiz oranları ev sahibi olmak için uygun koşulu yaratırken konut fiyatları yükselmeden vatandaşın elini çabuk tutması gerekiyor!

Konut kredisi faiz oranları giderek düşmeye devam ederken ev sahibi olmak isteyenlere kritik uyarı Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan'dan geldi. Taylan yapmış olduğu açıklamasında konut kredisi faiz oranlarnıda yaşanan düşüşün alım için fırsat olarak kullanılmasını tavsiye ederek vatandaşı fırsatı kaçırmaması konusunda uyardı. Konut Fiyatları Yükselmeden Elinizi Çabuk Tutun!Faiz oranlarında yaşanan düşüşün konuta olan talebi yeniden arttıracağını belirten Taylan "Zaten sektörün önündeki en büyük sıkıntı faizlerin yüksek olmasıydı. İnsanlar parayı faizde tutuyorlardı.Dün ve bugün emlak ofisleriyle yaptığımız görüşmelere göre telefonlar daha sık çalmaya, insanlar arayıp konut sormaya başladı. İnsanımız bu gelişmeleri takip ediyor, herkes ekonomist gibi. Faiz getirisi azalacak diye konut fiyatları yükselmeden bir an önce konut araştırmaya başladılar." diyerek alım için vatandaşı hızlı olması yönünde uyardı. Eylül Ayında İnşaat Sektörü Yeniden İvme Kazanacak Konut kredisi faiz oranlarının yeniden yüzde 1,50 bandının altına düştüğünü belirten Taylan konuta talebin kademeli olarak yükseliş göstereceklerini beklediklerini söyledi. Taylan yapmış olduğu açıklamasında "Bu dönemden sonra sektör olarak hareketlilikte makul seviyelere yaklaşırız. Yılın durağan dönemlerini eylül ayı itibarıyla yıl sonuna kadar telafi ederiz ve satışlar çok iyi olur.Bu gelişmelerin etkisiyle konut satışlarında yüzde 30-35 seviyelerinde artış olacağını düşünüyorum. Vatandaşlar da çok fazla zaman kaybetmeden, gayrimenkul fiyatları yükselmeden ihtiyaçları olan konut yatırımlarını yapsın.Yaz tatilinizi bile erteleyin önce gayrimenkul ihtiyacınızı karşılayın, gidip geldiğinizde konut fiyatlarını yükselmiş bulabilirsiniz" diyerek konut fiyatlarının kesinlikle yükseleceğini tekrarladı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@