Ev Almak İsteyenler Dikkat! Konut Kredisi Faiz Oranları Yeniden Yüzde 1 Üzerine Çıkıyor, Akbank Faiz Yükseltti

Bankaların kredi faiz oranları hızla yükselmeye devam ederken ne yazık ki konut kredisi faiz oranları psikolojik eşik olarak kabul edilen yüzde 1 seviyesinin üzerine çıkmaya başladı.

KONUT KREDİSİ 04.03.2020 - 15:27 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Bankaların kredi faiz oranları hızla yükselmeye devam ederken ne yazık ki konut kredisi faiz oranları psikolojik eşik olarak kabul edilen yüzde 1 seviyesinin üzerine çıkmaya başladı. İşte faizlerde son durum ve en uygun konut kredisi veren bankalar! Kredi faizleri neden yükseliyor, ev almak isteyenler ne yapmalı, ev almak için uygun zaman mı?

Ev almak isteyenleri üzecek haber geldi. Ne yazık ki pek çok banka kredi faiz oranlarını yükseltmeye başladı.Bankaların konut kredisi faiz oranları yeniden psikolojik eşik olarak kabul edilen yüzde 1 seviyesi sınırına dayanırken yüzde 1 üzerinde olan banka sayısı da büyük oranda arttı. Yapılan güncelleme ile Akbank konut kredisi faiz oranını yükseltti. AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜKSELDİ!  Ne yazık ki ev sahibi olmak isteyenleri üzecek bir haber de Akbank'tan geldi. Akbank konut kredisi faiz oranı yükseldi. Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 0.95 seviyesinden yüzde 0.99 seviyesine yükseltildi. 

Bankanın taşıt kredisi faiz oranı da ne yazık ki yükseldi ve yüzde 1.07 seviyesine çekildi. 

KUVEYT TÜRK KONUT FİNANSMANI ORANI YENİDEN YÜKSELDİ! Bir diğer konut kredisi faiz oranını yükselten banka da Kuveyt Türk Katılım Bankası oldu. Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı yüzde 0.89 seviyesinden ilk olarak yüzd e0.96 seviyesine çekilmişti. Banka bugün yapmış olduğu ikinci güncelleme ile kredi oranını yüzde 1.04 seviyesine çekti. 

DEVLET BANKALARI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 2020 LİSTESİ Şu anda devlet bankaları arasında en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 0.93 faiz oranı ile Vakıfbank tarafından uygulanıyor. Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından ise yüzde 0.94 faiz oranı ile konut kredisi veriliyor. Her 3 banka tarafından da sıfır konutlara özel olarak yüzde 0.79 faiz oranı ile konut kredisi veriliyor. EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?Şu anda tüm bankalar arasında en uygun konut kredisi veren banka Türkiye Finans olarak öne çıkarken Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 0.87 olarak uygulanyor. Şu anda en düşük konut kredisi faiz oranı bu banka tarafından verilirken ne yazık ki pek çok bankada yüzde 1 seviyesinin üzerine hızlı çıkış yaşandı. Kredi faiz oranlarının yeniden aşağıya çekilmesi için Suriye gerginliğinin azaltılması, Corona Virüsü salgının riskinin düşmesi, enflasyon rakamlarındaki yükselişin durdurulması gerekiyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@