Ev Almak İsteyenler Dikkat! Konutta Altın Oran İle Başarılı Yatırım Yapmak Mümkün

Konut yatırımı için en önemli kriterlerin başında konut amortisman süresi geliyor. Peki, konutta altın oran nedir, hesaplama nasıl yapılır, konut yatırımı nasıl olmalı?

YATIRIM REHBERİ 02.02.2019 - 09:00 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Konut yatırımı için en önemli kriterlerin başında konut amortisman süresi geliyor. Peki, konutta altın oran nedir, hesaplama nasıl yapılır, konut yatırımı nasıl olmalı?

Posta Gazetesi, TSKB Gayrimenkul Değerleme Özel Projeler Yöneticisi Esra Neşeli ile konutta altın oran hakkında özel bir röportaj gerçekleştirdi. Konutta Altın Oran Nedir?Konut almak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konuların başında konut amortisman süresi yer alıyor. Konut amortisman süresi azaldıkça yapılan konut yatırımı çok daha avantajlı bir hale geliyor. Ev alırken;Ev alınan bölgede yer alan yatırım planları, Üst ve orta ölçekli yatırımlar, Bölgede yaşanan arz talep dengesi, Mevcutta bulunan konut stoku, Bölgeye yapılması planlanan yeni konut projeleri ile gelecekteki konut stoku amortisman süresini etkileyen en önemli faktörlerdir. Konut Amortismanı Nasıl Hesaplanır?Ev almak isteyen kişiler için en önemli verilerden biride konut amortisman hesaplamasıdır. Konut amortisman süresi nedir? Konutun toplam maliyet bedelinin kira getirisine bölünmesi ile elde edilen tutara konut amortismanı denilir. Konut amortisman hesaplama işlemi konutun toplam maliyet bedelinin konutun kiraya verilmesi ile elde edilecek gelire bölünmesi ile bulunur. Örneğin 200 bin liraya ev alan bir kişinin bu evi bin liraya kiraya vermesi durumunda konut amortisman süresi200.000 TL / 1.000 TL = 200 200 / 12 AY = 16,67 Yıl olarak hesaplanıyor. İllere Göre Konut Amortisman Süreleri! İstanbul Konut Amortisman Süresi 20 Yıl Ankara Konut Amortisman Süresi 18 Yıl İzmir Konut Amortisman Süresi 21 Yıl Bursa Konut Amortisman Süresi 19 Yıl Antalya Konut Amortisman Süresi 21 Yıl Edirne Konut Amortisman Süresi 19 Yıl Aydın Konut Amortisman Süresi 23 Yıl Muğla Konut Amortisman Süresi 25 Yıl Türkiye Ortalama Konut Amortisman Süresi 17 Yıl Emlak365.comYorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@