Ev Almak İsteyenler İçin Konutta Fırsat Dönemi Başladı!

Düşen konut satışları ev fiyatlarına indirim olarak yansıdı. Müteahhitler çareyi yeni konut kampanyaları düzenlemekte ararken ev sahibi olmak isteyenler için fırsat dönemi başladı!

EMLAK HABERLERİ 05.07.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Düşen konut satışları ev fiyatlarına indirim olarak yansıdı. Müteahhitler çareyi yeni konut kampanyaları düzenlemekte ararken ev sahibi olmak isteyenler için fırsat dönemi başladı!

Konut sektöründe fiyatların aşağıya çekilmesi ile beraber beklenen canlılık başladı. Gerek üniversite tercih dönemi gerekse de tayin dönemi ile beraber konut sektörü canlandı. İstanbul'da 75 Bin Liraya Ev Fırsatı! İstanbul'da 2+1 konut fiyatları ortalaması 400 bin lira olarak hesaplanırken İstanbul'da en ucuz fiyatları Beylikdüzü ilçesinde 75 bin lira olarak hesaplanırken en pahalı konut fiyatı ise Beşiktaş ilçesinde 600 bin lira olarak ölçüldü. Gurbetçiler Yoğun İlgi GösteriyorKonut satış rakamları her geçen gün düşerken gurbetçiler yükselen döviz kurunu fırsata çevirmeye devam ediyor. Önümüzdeki yıl içerisinde gerek konut stokunun tükenmesi gerekse de inşaat maliyetlerinde yaşanan artışlar nedeni ile konut fiyatlarında yüzde 50 artış bekleniyor. Konu hakkında açıklama yapan Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz “Zaman zaman sektörde durgunluk yaşansa da vatandaşların konut ihtiyacı önemli ölçüde sürüyor. Bu yüzden sektörün geleceğinden çok umutluyum. Özellikle 2020’de konut satışları hep yukarı yönlü olacak.Konut stokumuz özellikle İstanbul’da fazlaydı. Konut satışları azalsa da hala yıllık bazda 1 milyona yaklaşacak gibi gözüküyor. Halihazırda yapılan satışlar mevcut stoklardan gidiyor, yani stoklar eriyor 230-240 bin adet konut stoku vardı. Baktığınız zaman şu andaki stok, önümüzdeki bir yıla ancak yetecek gibi gözüküyor” dedi. İstanbul'da İlçelere Göre 2+1 Konut Fiyatları 

(Liste Akşam Gazetesinden alınmıştır)Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@