Ev Almak İsteyenler Müjde! Konut Fiyatlarından Sonra Peşinat İçinde İndirim Geldi

Dün GYODER, İNDER ve KONUTDER tarafından ortaklaşa düzenlenen basın toplantısı ile açıklanan konut fiyatlarına indirim müjdesinin ardından markalı konut projelerinde fiyat indiriminin yanı sıra peşinat indirimi de yapıldığı açıklandı.

Emlak Haberleri 16.05.2018 - 08:55 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Dün GYODER, İNDER ve KONUTDER tarafından ortaklaşa düzenlenen basın toplantısı ile açıklanan konut fiyatlarına indirim müjdesinin ardından markalı konut projelerinde fiyat indiriminin yanı sıra peşinat indirimi de yapıldığı açıklandı.

Buna göre markalı konut projelerinden ev satın almak isteyen kişiler kampanyaya özel olarak sadece yüzde 5 peşinat ödeyerek ev sahibi olacak. Kampanya sadece adı açıklanan 41 firma tarafından gerçekleştirilen 150'ye yakın konut projesinde geçerli olacak.Kampanyaya katılan konu firmalarının isimlerini öğrenmek için lütfen buraya tıklayınız.9 Milyar Liralık Satış Yapılacak Kampanyaya katılan 41 firma tarafından satışa sunulan 100 bin konut bulunduğu belirtilirken bu satışlardan 9 milyar liralık satış yapılması bekleniyor. Konutta KDV indirimi, tapu harcı indirimi ve konut kredisi indirimi haberlerinin ardından gelen konut fiyatlarına indirim müjdesi ve konutta peşinat indirimi ile beraber konut satışlarında patlama yaşanması bekleniyor.Müteahhitlerde Elini Taşın Altına Koydu Kampanya hakkında açıklamada bulunan KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, hükümet tarafından atılan adımlara inşaat sektörü olarak kayıtsız kalmadıklarını söyleyerek müteahhitlerin de indirim kampanyası ile elini taşın altına koyduğunu söyledi.Konu hakkında açıklamalarda bulunan Elmas, “Hükümet kısa bir süre önce KDV ve tapu harcında indirime gitti. Daha sonra kamu bankaları öncülüğünde 500 bin liraya kadar alımlarda 10 yıl vadeli konut kredilerinde aylık faiz oranı yüzde 0.98’e indirildi. Biz de bu 2 önemli adıma önemli bir adımla karşılık vermek istedik.Bu amaçla 30 günlük bir kampanya yapıyoruz. Peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim kararı aldık. Bizler için büyük bir rakam, büyük bir özveri. Gerçekten gövdemizi taşın altına koymuş oluyoruz. Bu indirim, aylarca sürebilecek bir indirim değil. Elimizdeki tüm konutları da bu şartla satma şansımız yok. Neredeyse kârlarımızı sıfırlıyoruz. Temel hedefimiz, toplumun orta kesimini, 25 yaş üstü kesimini konut edinebilir hale getirmek”Konutta İndirim Kampanyası Ne Zaman BitecekKonut projelerinden hem yüzde 20 fiyat indirimi hem de yüzde 5 peşinat indirimi ile konut sahibi olmak isteyen kişiler için son başvuru tarihi 15 Haziran 2018 olarak açıklandı.Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ  


Gelişmelerden Haberdar Olun

@