Ev Almak İsteyenlere 500.000 TL Konut Kredisi Desteği QNB Finansbank'tan!

Ev fiyatlarında yaşanan rekor yükseliş nedeni ile konut kredisi çekmek isteyen kişilerde zorlanmaya başlanmıştı. QNB Finansbank 500 Bin TL kredi açıkladı!

Ev Almak İsteyenlere 500.000 TL Konut Kredisi Desteği QNB Finansbank'tan!

Türkiye'nin en büyük özel bankaları arasında yer alan QNB Finansbank ev sahibi olmak isteyen müşterilerine konut kredisi paketi ile nakit para desteği sunuyor. Yükselen ev fiyatları nedeni ile kendi para birikimi ile ev sahibi olmak daha da zorlaşırken, kredi çekerken ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak aradıkları kampanyayı Finansbank açıkladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan en son yasal düzenleme ile konut kredisi çekmek isteyene kişilere yönelik olarak uygulanacak olan yeni düzenlemelere gidilmişti. Konut kredisi paketinde ev satın alırken ödenen nakit para peşinatı tutarı arttırılmış, konut kredisi peşinatı rakamları yukarı yönlü revize edilmişti.

QNB FİNANSBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Ne yazık ki konut kredisi faiz oranlarında özel bankalar kamu bankalarının çok daha gerisinde kalmıştı. Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şu anda ilk evim konut finansmanı paketinde yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi verirken sıfır konut kredisi paketinde bu oran yüzde 1,20 ve ikinci el konut kredisi paketinde ise yüzde 1,29 oranı ile nakit para desteği sağlıyor. QNB Finansbank konut kredisi paketinde ise bu oran yüzde 2 barajının da üzerinde kalarak yüzde 2,07 olarak uygulanıyor.

fnansbank konut kredisi hesaplam a

5000.000 TL KONUT KREDİSİ AYLIK TAKSİT HESAPLAMA, NE KADAR ÖDENİR?

Yükselen faiz oranlarına rağmen gözünü karartarak ev sahibi olmak isteyen kişiler için Finansbank konut kredisi faiz oranı yüzde 2,42 olarak uygulanırken 120 ay vadeli konut kredisi paketinde kullanılan 500 bin TL kredinin bankaya ödeneceği aylık taksit tutarı ise 12 bin 265,74 TL olacak.

500 bin TL konut kredisi çekerek ev sahibi olan kişilerin bankaya yapacakları toplam geri ödeme ise 2 milyon 207 bin 841,21 TL olarak gerçekleşecek. Kredinin aylık taksit tutarı çok yüksek olduğu için kredi reddi yememek ve konut kredisi onayı almak isteyen kişilerin bankaya ipotek göstermesi ya da aylık taksit tutarını karşılayacak miktarda düzenli gelir belgesi ibraz etmesi yeterlidir. 500 bin liralık kredi onayı almak için kişinin en az aylık 15 bin TL'lik gelire sahip olması gerekmektedir.