Ev Almak İsteyenlere Büyük Müjde! Bakan Murat Kurum "TOKİ 250 Bin Ucuz Konut Üretecek"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ev sahibi olmak isteyen alt gelir grubu kişilere yönelik olarak TOKİ üzerinden 250 bin ucuz konut müjdesi verdi.

Emlak Haberleri 20.01.2019 - 13:00 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ev sahibi olmak isteyen alt gelir grubu kişilere yönelik olarak TOKİ üzerinden 250 bin ucuz konut müjdesi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Antalya'da, 2023'e Doğru Türkiye'de Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı'nın son gününde Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı sonuç bildirgesini kamuoyu ile paylaştı. TOKİ 250 Bin Ucuz Konut Üretecek, Vatandaş Ev Sahibi Olacak! Bakan Kurum bildirgenin 14, maddesini ev almak isteyen dar gelirlire ayırdı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız ile 5 yılda 250 bin sosyal konut üretimini gerçekleştireceğiz.2023 yılına kadar 125 bini kentsel dönüşüm projesi olmak üzere toplamda 250 bin sosyal konutumuzu alt gelir grubu vatandaşlarımıza vermek sureti ile, vatandaşlarımızın konut edinme sürecini hızlandıracak şekilde 250 bin adedini önümüzdeki 5 yıl içerisinde gerçekleştireceğiz. Bu sayede alt gelir grubu ve orta gelir grubu vatandaşlarımızın konut edinmesini sağlayacağız" dedi. İlk 3 Ayda TOKİ 52 Bin Konutu TamamlayacakToplantı kapsamında dünde açıklamada bulunan Bakan Murat Kurum "TOKİ olarak ürettiğimiz konutların yüzde 95'i sosyal konut niteliğinde. Hedefimiz yıl bazında 50 bin konutu ihale etmek, satışını gerçekleştirmek ve TOKİ tarafından inşası bitirilen 138 projede toplam 52 bin konutun 2019 yılının ilk 3 ayında teslimini gerçekleştirmek" demişti. 

20 Yıl Vadeli Faizsiz Konut Kredisi Açıklaması Şehit ailelerine verilen faizsiz konut kredisi hakkında da açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Bugüne kadar olduğu gibi yine şehit ailelerimize, gazilere, vazife malullerine faizsiz 20 yıl vadeli konut kredisi vermeye devam edeceğiz" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@