Ev Almak İsteyenlere İş Bankası Şimdi Al Haziran 2022'de Öde Konut Kredisi Kampanyası Başlattı!

Konut sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak İş Bankası 6 ay ertelemeli konut kredisi kampanyası başlattı. Evini peşin hemen alanlar ödemesine Haziran 2022'de başlayacak!

Finans 15.12.2021 - 12:34 15.12.2021 - 12:34 Gülcan Özer

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilere İş Bankası 6 ay ertelemeli kredi kampanyası başlattı. Yükselen ev fiyatları nedeni ile vatandaş her geçen gün konut sahibi olmakta zorlanırken kredi kampanyası bekleyenlere müjdeli haberi İş Bankası verdi. 

Elinde yeterli nakit para birikimi olmayan, ancak konut fiyatlarındaki yaşanan yükselişten olumsuz etkilenmek istemeyen kişilere ertelemeli kredi desteği sağlayan İş Bankası ilk taksit ödemesini Haziran 2022'ye erteleyecek. İş Bankası ertelemeli kredi kampanyasında başvurular başladı. 

İŞ BANKASI ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI BAŞVURULARI BAŞLADI! 

Ev sahibi olmak yükselen konut fiyatları nedeni ile her geçen gün biraz daha zorlaşırken İş Bankası yeni kredi kampanyası başlattı. Kredi kampanyası desteği ile kredi çekerek evini satın alan kişilere ilk 6 ay boyunca ödemesiz dönemli nakit para desteği sağlanacak. Vatandaş evini kredisini çekerek hemen satın alırken ilk taksit ödemesini ise evine oturduktan sonraki aylarda yapma imkanı elde edecek. 

iş bankası konut kredisi hesaplama tablosu ertelemeli

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI ARALIK 2021!

İş Bankası konut kredisi paketinde faiz oranını yüzde 1,50 olarak revize etti. Türkiye'nin en büyük özel bankaları arasında yer alan İş Bankası konut kredisi paketinde müşterilerine yüzde 1,50 seviyesinden başlayan oranlarla kredi çekme imkanı sunarken 6 ay ertelemeli kredi kullanma seçeneği de sundu. 

Yeni bir ev sahibi olmak isteyen müşterilerine kredi desteği sağlayan İş Bankası 120 aya kadar vadeli kredi desteği sağlıyor. Konut kredisi başvurusu yapan kişiler için ilk olarak İş Bankası konut kredisi ekspertiz sürecini başlatırken ekspertiz tarafından belirlenen rakama göre kullanılabilecek azami konut kredisi limiti belirlenmektedir. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ ONAYI KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Ekspertiz sürecinin tamamlanmasının ardından krediye ön onay verilir ve kredi limiti ile aylık ödeme planı oluşturulur. Müşterinin bu planı onaylaması ile beraber konut kredisi sürecinin sonuna gelinir ve banka avukatı ile tapu dairesine gidilerek konut satışı yapılır. Konut kredisi çekilen evin tapusuna banka ipotek koyar ve ödemeyi gerçekleştirir. Kişinin kredi borcunu bitirmesine müteakip banka ipoteği kaldırır ve ev sahibi sadece kredi çeken kişi olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@