Ev Almak İsteyenlere Şok! Nisan Ayında Konut Fiyatları Yüzde 20 Artacak!

İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu düşen konut kredisi faiz oranlarını değerlendirerek ev almak isteyen kişilere çağrıda bulundu.

KONUT KREDİSİ 10.03.2019 - 10:00 15.07.2021 - 00:17 SERHATMEDYA

İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu düşen konut kredisi faiz oranlarını değerlendirerek ev almak isteyen kişilere çağrıda bulundu.

Konut kredisinde Şubat ayı başında yüzde 2,17 seviyeleri yer alırken kamu bankaları tarafından yapılan indirimin ardından en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 1,28 seviyesine geriledi. Faiz indiriminin ardından konut sektöründe gözler satış rakamlarına çevrilirken yapılan indirimin konut satış istatistiklerine olumlu yansıması bekleniyor. Ev Almak İsteyenler Ellerini Çabuk Tutmalı!Konu hakkında açıklamalarda bulunan İMKON Başkanı Tellioğlu ev almak isteyen kişilere uyarıda bulunarak konut fiyatlarında artış yaşanma ihtimalinin kesin olduğunu söyledi. İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu açıklamasında "Düşen konut kredisi faiz oranlarının konut satışlarına olumlu yansımasını bekliyorum. Benim buradan müteahhitlere çağrım ellerindeki konutu satarken maliyet hesabını dikkate almaları. Bence şu anda müjde. Yani ihtiyacı olan alıcılar için son derece cazip seçenekler ve koşullar oltuştu. Ev alacaklara uyarım Nisan ayına kadar evlerini almaları yönünde olacaktır. Çünkü inşaat maliyetlerinde yüzde 40'da yakın bir artış yaşandı. Konut fiyatlarına da bu artışa bağlı olarak zam gelmesi kaçınılmaz bir hal aldı. Konut fiyatlarına yaşanan bu maliyet artışlaranı bağlı olarak Nisan ayında bu fiyatlara yüzde 20 ile yüzde 30 arasında artış yaşanacak" dedi. İlk Kez Ev Alanlara Düşük Faizli Tapu Harçsız Konut Satışı YapılmalıTellioğlu konut kredileri için de yeni düzenlemeler yapılması gerektiğine söyleyerek ilk kez ev alanlara daha düşük faizlerle kredi verilmesi ve bu kişiler için tapu harçsız satış yapılması gibi alternatifler geliştirilmesini de talep etti. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@