Ev Almak İsteyenlere Ziraat Bankası Sıfır Faizli Konut Kredisi Veriyor! SGK Belgesi Getirene Faizsiz Kredi Müjdesi

Yükselen konut fiyatları sonrasında ev sahibi olmak zorlaşırken SGK faizsiz konut kredisi müjdesi verdi! Ziraat Bankası sıfır faizli konut kredisi kimlere veriliyor, başvuru şartları neler?

Finans 05.05.2022 - 08:40 05.05.2022 - 08:41 Gülcan Özer

Konut sahibi olmak isteyen kişilere SGK sıfır faizli konut kredisi desteği açıklaması yaptı. Aranılan şartları taşıyan kişilere faizsiz konut kredisi Ziraat Bankası üzerinden verilecek. Satın almak isteği eve faizsiz kavuşmak isteyen kişilerin SGK üzerinden hak sahipliği belgesi almaları yeterli olacak. 

Günümüzde yükselen ev fiyatları kadar yüzde 2 seviyesini aşan konut kredisi faiz oranları da vatandaşın ev sahibi olmasını zorlaştırırken konu hakkında beklenen destekler kamu bankaları tarafından verilmeye devam ediyor. Şu anda en uygun konut kredisi veren bankalar devlet bankaları olarak öne çıkarken Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yüzde 1,20 oranı ile en uygun konut kredisi veren 3 banka olarak birinciliği paylaşıyor. 

SGK FAİZSİZ KONUT KREDİSİ NEDİR, ZİRAAT BANKASI SIFIR FAİZLİ KONUT KREDİSİ NEDİR?

Konut kredisi çekmek isteyen kişiler yüksek faiz yükü altında ezilmeye devam ederken vatandaşlar en uygun konut kredisi veren bankayı belirlemeye çalışıyor. En düşük faiz oranlı kredi kamu bankaları tarafından verilirken Ziraat Bankası sıfır faizli konut kredisi paketinde belirli kriterleri taşıyan kişilerin faiz ödemeden kredi desteği ile ev sahibi olmasını sağlıyor. 

ziraat faizsiz konut kredisi

SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden alınan hak sahipliği belgesi ile sigortalının geride kalan eşi, annesi, babası ya da çocuğu yararlanabiliyor. Bu belge ile Ziraat Bankası üzerinden yapılan başvuruda sıfır faizli kredi desteği sağlanıyor. Faizsiz konut kredisi paketinden SGK ve Emekli Sandığı emeklileri harp veya vazife malulü olmaları sebebiyle aylık bağlananlar, 15 Temmuz gazileri, dul ve yetimleri yararlanabiliyor. 

sgk-konut-kredisi

SGK VE TOKİ FAİZSİZ KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

TOKİ üzerinden verilen sıfır faizli konut kredisi paketinden yararlanmak isteyen kişiler ilk olarak SGK üzerinden hak sahipliği belgesi alıyor. Ardından amu Görevlileri Ödemeler Daire Başkanlığı, Bağımsız ve Hizmet Akdiyle Çalışanlar Daire Başkanlığı ya da SGK il müdürlüklerine ya da e-Devlet üzerinden "faizsiz konut kredisi ve TOKİ kampanya hak sahipliği belgesi başvurusu" butonu ile kredi talebinde bulunabiliyorsunuz. Söz konusu kredi desteğinden yararlanan kişilerin ödemeleri her ay düzenli olarak maaşlarından kesiliyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@