Ev Almayan Memur Kalmasın Diye Halkbank Konut Kredisi! Avantajları Duyuruldu

Halkbank ev almak isteyen memurlara daha yüksek limitle kredi olanağı sunuyor. Maaşa göre verilen konut kredisi limiti 7.000 TL maaş için 400.000 TL'den daha fazla kredi olanağı sunuyor.

Finans 11.02.2022 - 13:29 11.02.2022 - 13:32 Mustafa Karagöz

Konut kredisi ile ev almak isteyen memurlar devlet bankalarından kredi kullanmaları durumunda özel faiz oranlarından yararlanıyorlar. Ayrıca maaşlarını devlet bankalarından alan vatandaşlar için ise hem daha yüksek limit hemde daha fazla avantajdan yararlanabiliyorlar. 

MEMURLARA EV ALMALARI İÇİN KONUT KREDİSİ HALKBANK'TAN

Halkbank ev almak isteyen tüm vatandaşlara Hesaplı Evim Konut Kredisi ve Canım Evim Konut Kredisi paketlerini sunuyor. Faizsiz bankacılık kapsamında kredi kullanacaklar için ise konut finansmanı imkanı sunuluyor. 

Memur Maaşına Ne Kadar Kredi Çekilir?

Memur maaşı üzerinden konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için genel hesaplama formülü uygulanır. Memurlar maaşlarının yüzde 70'lik kısmını konut kredisi taksiti olarak kullanabilirler. Bu durumda aylık 7.000 TL maaş alan bir memur 5.000 TL konut kredisi taksiti ödeyebilir. Eğer memur evli ve eşi de çalışıyorsa kredi tutarı daha da artar.

Konut kredisinde tek maaşlılar için de yüksek limit sağlanır. Çok yüksek limitle kredi kullanacaklar için bankalar ek teminat yada kefil sunulması durumunda çok daha yüksek limitler sağlayabilir. Ek teminat için başka bir ev yada gayrimenkul veya araba olabilir. 

HALKBANK'IN SUNDUĞU KONUT KREDİSİ FAİZLERİ

Şubat ayında kamu bankalarından konut kredisi kullanacak olanlar için sunulan faiz oranları aynı. Halkbank'ta özel ödeme seçenekleri ile memurların ev alımlarına iki farklı kredi ile aracılık ediyor. 

* Sıfır projeden ev alacaklar için 1.20 faizle Halkbank konut kredisi çekilebilir. 

* İkinci el ev almak isteyenler için ise 1.29 faiz oranıyla Halkbank ev kredisi verir. 

MALİYET TABLOSU

Halkbank konut kredisi paketi ile memurlar 1.000.000 TL'ye olan kredi paketlerini ilan edilen faiz oranlarıyla kullanabilirler. Daya yüksek tutarlar için faiz oranı 1.34 olarak uygulanır. 

halkbank memur ev kredisi

Halkbank konut kredisi kullanımlarına ilişkin açıklamasında "Size özel avantajlı faiz oranları sunan konut kredimiz ile taksit ödemelerinizi ister aylık eşit taksitlerle, isterseniz kendi belirleyeceğiniz tutarlarla yapabilirsiniz." bilgilerini verdi. Ayrıca bankadan kullanılan krediler aylık 2 aylık yada 3 aylık dönemlerle ödenebilir. Kazancı sabit olmayanlar için esnek ödeme planları oluşturulabilir. Tüm bu detaylar ve başvurular için Halkbank şubelerine gitmeniz gerekmektedir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@