Ev Arayanlar Dikkat! İller Bankası 16 Adet Dairesini 36 Ay Vadeyle Satışa Çıkardı

Mülkiyeti İller Bankası'na ait olan 16 adet dairenin satışı yapılacak. İhale ile yapılacak satışlara başvuru yapanlar 12 Nisan tarihinde açık artırmaya katılacaklar.

Emlak Haberleri 07.04.2022 - 09:20 07.04.2022 - 09:39 Mustafa Karagöz

Kamu kurumlarının satışa çıkardığı evlerden almak isteyenler için son duyuru İller Bankası'ndan geldi. İller Bankası kendisine ait olan 4 adet arsa ve 16 adet daire için ihale düzenleyeceğini açıkladı. Kamu konutu ve arsa satışı yapacak olan kurumun satış listesinde olan gayrimenkullerine ilgili olanlar ayrı ayrı başvuru yapabilecekler. 12 Nisan tarihinde düzenlenecek ihaleye ilişkin o detaylar. 

İLLER BANKASI 16 DAİRE SATACAK! İŞTE FİYAT LİSTESİ

Bankanın yayımladığı ihale duyurusunda satış işlemlerine ilişkin çok önemli bir açıklamada bulundu. Kurum ihale işlemlerinin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na tabi olmayacağını açıkladı. Satış işlemleri İller Bankası Anonim Şirketi Satış, kiraya Verme, Kat Karşılığı ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'ne göre yapılacak. Bu yönetmelik kapsamında konut almak isteyenler açık artırmaya katılacaklar. 

36 AY VADE OLANAĞI SUNULACAK

Konutları almak için başvuru yapan, ihaleye katılan ve alma hakkı elde edenlere İller Bankası 36 ay vadeli ödeme seçeneği sunacak. Konutların alımından sonra en az yüzde 25 oranında peşinat ödemesi yapacak olan vatandaşlar, kalan borcu aylık %1,70 oranında vade farkı uygulana 36 ay vadeli ödeyebilecekler. 

SATILIK KONUTLARIN LİSTESİ

İller Bankası'nın listesinde yer alan satılık dairelere dair kurum tarafından hazırlanan satış tablosunu aşağıda aktardık. tabloda konutların bulunduğu il ilçe adres fiyat bilgileri yer almakta. Vatandaşlar başvurularını tabloda yer alan bilgilere göre yapabilecekler. 

ELAZIĞ İLLER BANKASI

İller Bankası'nın satışını yapacağı konutlar Elazığ ili Merkez İlçesi Sürsürü Şuyulandırma Mahallesinde yer alıyor. Yapının ada parsel numarsı 2059 / 1 olarak açıklandı. A ve B blokta yer alan 16 daire için satış rakamları da tablodaki görüldüğü gibi en az 850.000 TL'den başlıyor. 

Tablonun tam ekran görüntüsüne ve ihale duyurusuna İller Bankası'nın kurumsal resmi web sitesinde yer alan güncel duyurular bölümünden ulaşabilirsiniz. 

İHALE BİLGİLERİ

İhalenin ne zaman düzenleneceğine ilişkin kurum hazırlamış olduğu başvuru kılavuzunda açıklamada bulundu. Kurum o açıklamasında "İhale, İller Bankası A.Ş. Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:9/21 Yenimahalle/ANKARA adresinde 12.04.2022 tarihinde saat 14:00'te yapılacaktır." bilgilerini verdi. Ayrıca başvuru yapacakların ihale gün ve saatinden önce işlemleri tamamlaması gerekiyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@