Ev Fiyatlarına Zam Gelecek Mi? 3+1 Daire Maliyeti Kaç Lira Oldu?

Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak konut stokları hakkında önemli açıklamalarda bulunurken konut fiyatlarının Mart ayından sonra zam geleceğini iddia etti.

EMLAK HABERLERİ 12.02.2019 - 12:56 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak konut stokları hakkında önemli açıklamalarda bulunurken konut fiyatlarının Mart ayından sonra zam geleceğini iddia etti.

Çimento fiyalarına yüzde 50 zam gelmesi ile şok yaşayan inşaat sektöründe umutlar seçim sonrasına bağladı. Konu hakkında Kocaeli Gazetesine açıklama yapan Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak mevcut konut stoklarının tükenme aşamasında olduğunu söyledi. Konut Fiyatları Ne Olur, Ev Fiyatlarına Zam Gelir Mi?Konut fiyatlarına zam gelip gelmeyeceği hakkında da açıklamada bulunan Bayrak, stoklar tükendiği anda artan inşaat maliyetleri nedeni ile konut fiyatlarına zam geleceğini söyledi. Konut stoklarının mevcut satışlarla Şubat ve Mart aylarında eriyeceğini iddia eden Bayrak “Seçimlerin ardından piyasalar açılacak. Birileri algı operasyonu yaparak piyasaları etkilemeye çalışsa da Nisan ayından itibaren satışlar pik yapacak. Yeni inşa edilecek konutlara artan maliyetler yansıtılacağından ciddi bir fiyat artışı olacak. Demir, çimento ve diğer girdilere gelen zamlar mevcut konutlara uygulanmadı. Konut sektöründe fiyatlar bu seviyede kalmaz. Seçimlerin ardından başlanacak konutlarda 3+1 daire için maliyet 350 bin lira olacak. Bu fiyat arsa payına göre değişkenlik gösterecek. Ancak 3+1 daire için en düşük fiyat bu seviyede olacak" dedi. Emlak Piyasası Son Durum Ne, Konut Fiyatları 2019'da Ne Olur?Konut kredisi faiz oranları için düşüş eğilimi devam ederken vatandaş hala ev alma konusunda faiz oranlarının yüzde 1 seviyesinin altına düşmesini bekliyor. Ancak yabancıların ve gurbetçilerin konuta olan talepleri yükselirken konut stoklarının gelen taleple azaldığı belirtiliyor. Konuta olan talebin artması ile beraber ev fiyatları için ne yazık ki yükseliş olacağı kesin gibi görünüyor. TÜİK tarafından açıklanan inşaat maliyetleri rakamlarında ki rekor yükseliş, demir fiyatlarındaki artış ve yeni hayata geçirilen çimentoya yüzde 50 zam gibi girdilerin sürekli yükselmesi konut fiyatlarındaki yükselişin zorunlu hale gelmesine neden oldu. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@