Ev Kiralarken Çıkan Masraflar Nelerdir?

Konut satın almak her geçen gün zorlaşırken konut fiyatları kadar kira fiyatları da yükselmeye devam ediyor. Peki, ev kiralarken çıkan masraflar nelerdir.

Emlak Terimleri 06.09.2018 - 18:00 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Konut satın almak her geçen gün zorlaşırken konut fiyatları kadar kira fiyatları da yükselmeye devam ediyor. Peki, ev kiralarken çıkan masraflar nelerdir.

Taşınırken sonradan bütçenizin açık vermemesi adına en başta masrafları çok doğru bir şekilde hesaplamanız gerekir. İşte taşınırken ödenen masraflar;Emlakçı Komisyonu Hesaplanmalı Evinizi emlakçıdan kiralayacaksınız emlakçıya 1 kira bedeli kadar komisyon ödeyeceğinizi unutmayın. Ev kiralarken emlakçı komisyonu olarak bir kira bedeli alınmakta olup komisyon kiracı tarafından ödenmektedir. Ancak emlakçı komisyonu için uygulanan yasal sınır bulunmakta olup bir yıllık kira tutarının yüzde 12'si oranında ödeme yapılmaktadır. Depozitoyu Unutmayın Kiracılar için en büyük sorunlardan biride depozito tutarıdır. Bazı ev sahipleri kendilerini koruma altına almak için son derece yüksek kira depozitosu istemektedir. Kiracılar en az 3 aylık kira tutarı kadar depozito ödeyecek şekilde bütçelerini ayarlamalıdır. Eşya Yenileme Masraflarını Dikkate Alın Ev tutarken eşyalarınızın yeni eviniz ile uyumuna dikkat edin. Daha büyük ya da daha küçük bir eve çıkmak yeni eşya masrafı ya da eşya tadilatı masrafları oluşturabilir. Bunun yanı sıra evin tadilatı ve aboneliklerin üzerinize alınması içinde yine bir miktar masraf yapmanız gerekebilir. Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@